آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 21338
تاریخ انتشار : 19 دی 1391 10:2
تعداد بازدید : 955

مدیرعامل سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان اعلام کرد:

برخورد با ، احتکار و نصب نکردن برچسب قیمت

مدیرعامل سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان گفت: قیمت درج شده روی کالاها مبنای نظراتی ماست و اگر قیمت های درج شده مخدوش یا دست خورده باشد، یقینا خریدار می تواند اعلام شکایت کند و به موقع هم رسیدگی می شود.

ایسنا- سید جواد تقوی گفت: اگر بازرس‌های ما به این یقین برسند که کالایی به لحاظ وزنی با قیمت آن تطبیق نمی‌کند، حتما قابل پیگیری است و مردم نیز از طریق 124 می‌توانند موضوع را دنبال کنند و اگر ثابت شود، حتما با متخلف برخورد تعزیراتی لازم خواهد شد.
به گفته وی قیمت درج شده روی کالاها مبنای نظراتی ماست و اگر قیمت‌های درج شده مخدوش یا دست خورده باشد، به طور یقین خریدار می‌تواند اعلام شکایت کند و به موقع هم رسیدگی می‌شود.
تقوی افزود: گران‌فروشی، کم‌فروشی، احتکار و نصب نکردن برچسب قیمت از مصادیق تخلف است و اگر هر کدام از اینها را مشاهده کنیم، قابل پیگرد است و جزو کار بازرسی و تعزیرات
می‌شود.
معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت همچنین درباره برخورد با کم‌فروشان نیز گفت: اگر بازرس‌های ما به این یقین برسند که کالایی به لحاظ وزنی با قیمت آن تطبیق نمی‌کند، حتما قابل پیگیری است و مردم نیز از طریق شماره 124 می‌توانند موضوع را دنبال کنند و اگر ثابت شود، حتما با متخلف برخورد تعزیراتی لازم خواهد شد.
گفتنی است رییس اتحادیه فناوران رایانه تهران نیز هفته پیش از بررسی نصب کردن برچسب قیمت توسط اصناف را وظیفه سازمان حمایت دانسته بود و از آنها خواسته بود از سفید ماندن تابلوهای قیمت جلوگیری شود.
میرمهدی گفته بود: این اتحادیه تنها می‌تواند در زمینه برچسب قیمت‌ها به فروشندگان این اتحادیه هشدار دهد چراکه نظارت اصلی این امر در بازار بر عهده سازمان حمایت از مصرف‌کنندگان و سازمان بازرسی کشور است. ‌در حال حاضر بازرسان سازمان حمایت از مصرف‌کنندگان و سازمان بازرسی کشور در بازار تمامی کالاها از جمله بازار کامپیوتر و لپ‌تاپ به نظارت مغازه‌ها و فروشگاه‌ها می‌پردازند و در صورت تخلف با افراد برخورد قانونی انجام می‌دهند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :