آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 21321
تاریخ انتشار : 19 دی 1391 9:44
تعداد بازدید : 422

عضو كميسيون صنايع و معادن:

ایران کد در شناسایی و طبقه بندی کالا نقش و موثری ایفا می کند

عضو كميسيون صنايع و معادن مجلس گفت: اگر کالاها و محصولات تولید داخلی با کیفیت و قیمت مناسب از طریق طبقه بندی و شناسنامه دار کردن و کدگذاری به مردم معرفی شوند قطعا مردم هم از کالاهای باکیفیت ایرانی استقبال خواهند کرد و دیگر پول خود را صرف خرید کالاهای بی کیفیت چینی نخواهند کرد.

روابط عمومی ایران‌کد- محمد سلیمانی عضو كميسيون صنايع و معادن مجلس و وزیر اسبق ارتباطات و فناوری اطلاعات افزود: تولید ملی نیازمند یک حرکت جهشی است که لازمه آن توجه هرچه بیشتر مسوولان و بخش‌های مختلف به این مقوله است.
وی با تاکید بر اینکه برای رشد و توسعه تولید ملی باید هم‌سو با نیازهای جامعه حرکت کرد، افزود: تقویت زیرساخت‌های صنعتی و تلاش برای بهتر و با کیفیت‌تر کردن تولیدات داخلی، از مهم‌ترین مولفه‌های حمایت از تولید ملی است. این عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس، تولید کالاهای باکیفیت و با قیمت مناسب و با به‌کارگیری فناوری‌های روز را از دیگر مولفه‌های تاثیرگذار در تقویت تولید ملی عنوان کرد و گفت: هر ایرانی علاقه‌مند است که از محصولات ساخت کشور خود استفاده کند اما وقتی با کیفیت پایین کالاهای ایرانی مواجه می‌شود ترجیح می‌دهد از کالاهای خارجی که کیفیت و دوام بیشتری دارند استفاده کند. وی افزود: در حال حاضر با توجه به نوسانات نرخ ارز و رشد شدید قیمت کالاهای خارجی، قیمت پایین کالاهای چینی نیز سبب شده تا مردم به سمت مصرف کالاهای چینی بروند اما اگر تولیدکنندگان ایرانی از این فرصت استفاده کنند با افزایش کیفیت محصولات خود می‌توانند بازار داخلی را به دست بگیرند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :