آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 21316
تاریخ انتشار : 19 دی 1391 9:36
تعداد بازدید : 589

گرجستان زلزله آمد، اینترنت ایران کند شد

از مخابراتی ها خبر می رسد از هفته پیش اینترنت برخی استان ها از سمت زیرساخت با اختلال تامین می شود و این اختلال به دلیل قطعی لینک گرجستان است.

خبرگزاری فارس- براساس اطلاعات رسیده از یک هفته پیش اینترنت برخی استان‌های کشور برای شرکت مخابرات از سمت شرکت ارتباطات زیرساخت با اختلال و کمبود تامین می‌شود. به سبب این موضوع ارتباط اینترنت برخی استان‌های کشور دچار اختلال شده و این اختلال در استان البرز و برخی نقاط استان تهران محسوس‌تر از سایر استان‌هاست. همچنین شنیده‌ها حاکی از این است که منبع اختلال قطعی لینک پهنای باند ایران گرجستان است و این اختلال هم‌اکنون نیز ادامه دارد. مهدی خدایی، مدیرکل روابط عمومی شرکت ارتباطات زیرساخت با تایید اختلال در لینک اینترنت گرجستان گفت: در هفته گذشته زلزله‌ای در گرجستان رخ داده که به دلیل این زلزله ارتباط اپراتور روس با ایران قطع شد و هنوز نیز این مسیر باز نشده است.
خدایی افزود:‌ هر زمان مشکلی برای هر یک از درگاه‌های اینترنت ایجاد شود این امکان وجود دارد که بسته به نیاز از دیگر فروشنده‌های اینترنت ظرفیت بیشتری برای جایگزینی خریداری شود.
وی گفت: تا زمان درخواست و تامین ظرفیت جدید مدت زمانی لازم است؛ اما در این مدت نیز تاثیر این اختلال برای کاربر نهایی از هفت تا هشت درصد کاهش سرعت آن هم در ساعات پیک مصرف تجاوز نمی‌کند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :