آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 21314
تاریخ انتشار : 19 دی 1391 9:33
تعداد بازدید : 1057

مديركل دفتر بررسي هاي فني و اقتصادي سازمان تنظیم مقررات:

اینترنت پر سرعت با مصوبه جدید برای اکثر کاربران ارزان شده است

به گفته مديركل دفتر بررسي هاي فني و اقتصادي سازمان رگولاتوری ، مصوبه شماره 152 کمیسیون تنظیم مقررات در خصوص تعرفه خدمات اينترنت پرسرعت از طريق فناوري ADSL موجب کاهش هزینه های کاربران اینترنت شده
است.

فناوران - حسين فلاح جوشقاني گفت: با توجه به فروش حجمی اینترنت با سرعت‌های متغیر و قیمت‌هایی که در نظر گرفته شده است، به هیچ وجه افزایش قیمتی اتفاق نیفتاده بلکه قیمت اینترنت برای حدود 90 درصد مشترکان کاهش یافته است.
وی با بیان اینکه در حال حاضر نزدیک به 80 درصد مشترکان از اینترنت با سرعت 128 کیلو بیت بر ثانیه استفاده می‌کنند، افزود: در حال حاضر مشترکان برای استفاده از اینترنت با سرعت 128 کیلو بیت برثانیه نزدیک به 12 هزار و 500 تومان ماهانه پرداخت می‌کنند در حالی که اکنون با توجه به تعرفه‌های جدید در صورت استفاده دو گیگ حجم در ماه این قیمت به 11 هزار و 500 تومان کاهش یافته است.وی گفت: تعرفه ابلاغ شده از سوی سازمان تنظیم مقررات سقف تعرفه است و به طور قطع شرکت‌ها تعرفه‌ای کمتر از سقف را برای ایجاد رقابت بیشتر انتخاب خواهند کرد  و این به مفهوم تعدیل تعرفه‌ها است.
وی بیان کرد: شرکت‌ها می‌توانند تا 60 درصد پایین‌تر از تعرفه ابلاغی سازمان رگولاتوری تعرفه‌های خود را کاهش دهند و علاوه بر آن طرح‌های تشویقی خود را با تایید رگولاتوری برای مشترکان شان به شرط دامپینگ نکردن ارایه دهند.
وی در خصوص مشترکان پر مصرف با سرعت‌های بالای 2 مگابیت که حدود 10 درصد از کل مشترکان اینترنت هستند، گفت: تنها کسانی که در این تعرفه شاید متضرر بشوند، افرادی هستند که به صورت شبانه‌روزی اقدام به دانلود‌های نامعقول می‌کنند که از نظر ما باید هزینه‌های استفاده‌های خود را بدهند.
وی در خصوص هزینه‌های رانژه که باید کاربران بپردازند گفت: در باره که این هزینه توسط کاربران پرداخت نمی‌شد، شرکت‌ها  این هزینه‌ها را در اینترنت مصرفی مشترکان خود می‌دیدند که همین امر موجب شفاف  نبودن هزینه‌ها می‌شد و رگولاتوری با این حرکتی که انجام داد عملا هزینه‌ها را شفاف کرد.
وی در خصوص هزینه‌های نگهداری که در این مصوبه باز هم به عهده کاربران گذاشته شده است، عنوان کرد: در صورتی که تمامی این هزینه‌ها را جمع کنیم متوجه خواهید شد که نه تنها هزینه‌ها افزایش نیافته بلکه کاهش هم داشته‌ایم و قبلا نیز این هزینه‌ها از کاربران دریافت می‌شد اما امروز این هزینه‌ها به صورت شفاف در تعرفه‌ها مشخص شده است.
مديركل دفتر بررسي‌هاي فني و اقتصادي سازمان رگولاتوری در خصوص متغیر بودن هزینه ‌نگهداری با توجه به سرعت دریافتی کاربران گفت: از آنجا که هزینه‌های انتقال برای شرکت‌ها متفاوت است و آنها قرار است از این به بعد اینترنت را به صورت حجمی به مشترکان خود بفروشند نمی‌توانند هزینه‌های انتقال را از جیب بپردازند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :