آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 21310
تاریخ انتشار : 19 دی 1391 9:28
تعداد بازدید : 551

با راه اندازی مرکز دیسپچینگ سوخت

توزیع فرآورده های نفتی آنلاین می شود

مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی ایران گفت: مرکز دیسپچینگ شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی ایران با هدف کنترل آنلاین توزیع سوخت کشور در زنجیره عرضه فرآورده راه اندازی خواهد شد.

شانا- مصطفی کشکولی درباره جزییات این مرکز گفت: این مرکز مشابه مرکز دیسپچینگ شرکت ملی گاز ایران و توانیر خواهد بود و تمامی اطلاعات حمل، انتقال و تخلیه فرآورده در مبادی وارداتی، انبارهای نفت، خطوط انتقال فرآورده، مجاری عرضه و حتی نفتکش‌ها را در تمامی نقاط و مرزهای آبی و خاکی کشور ثبت و به صورت آنلاین در یک مرکز جمع‌آوری و مدیریت خواهد کرد.  وی با بیان اینکه از طریق راه‌اندازی این مرکز فرماندهی تمامی اطلاعات عرضه سوخت در کشور به صورت متمرکز در یک نقطه جمع‌آوری و هدایت خواهد شد، افزود: راه‌اندازی این مرکز که جمع‌آوری اطلاعات را به طور کامل مکانیزه خواهد کرد، نقش مهمی در نظارت دقیق و لحظه به لحظه توزیع سوخت در کشور ایفا خواهد کرد.
 کشکولی گفت: جمع‌آوری اطلاعات توزیع و مصرف سوخت تاکنون برپایه روش‌های قدیمی و به صورت نیمه مکانیزه مدیریت شده است و هم‌اکنون نیاز داریم که این اطلاعات از تمامی مبادی ورودی و خروجی به صورت آنلاین و دقیق جمع‌آوری و نظارت شود.
 مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران گفت: خوشبختانه بخشی از زیرساخت‌های مورد نیاز این طرح در سالیان گذشته در شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران انجام شده است و هم‌اکنون در حال بررسی بقیه نیازهای این طرح هستیم.
کشکولی افزود: مطالعه و برنامه‌ریزی برای اجرای این طرح بزرگ ملی آغاز و در نشست‌هایی که از هفته گذشته شروع شده است، زیرساخت و نیازهای جدید و نیز سرمایه‌گذاری مورد نیاز طرح به طور کامل بررسی خواهد شد.
 وی گفت: شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران از قدیم تمامی برنامه‌ریزی‌های مربوط به واردات و صادرات فرآورده، مصارف داخلی، انتقال فرآورده به وسیله خطوط لوله به وسیله حمل دریایی و ناوگان زمینی را انجام می‌داده و هم‌اکنون نیاز است که تمامی این برنامه‌ریزی‌های از طریق یک مرکز منسجم جمع‌آوری، نظارت و هدایت و در نهایت تصمیم‌گیری شود.
 شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران با توزیع روزانه 250 میلیون لیتر فرآورده از سوی 18 هزار نفر نیروی انسانی، 11 هزار دستگاه تانکر نفتکش در ناوگان حمل و نقل زمینی، دریایی، ریلی، سه هزار مجاری عرضه فرآورده و دو هزار جایگاه سی‌ان‌جی در کشور نقش مهم و حیاتی در زنجیره دریافت، انتقال، توزیع و عرضه فرآورده کشور به عهده دارد که نظارت و کنترل دقیق بر این فرآیند نقش موثری در جلوگیری از عرضه خارج از شبکه فرآورده در سطح کشور ایفا خواهد کرد.  


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :