آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 213094
تاریخ انتشار : 17 تیر 1396 1:22
تعداد بازدید : 676

کیف پولی که سارق خود را رسوا می کند

محققان موفق به تولید یک کیف پول هوشمند شدند که از سارق خود عکسبرداری کرده و آن را برای صاحبش می فرستد.


ایسنا- کیف پول هوشمند شرکت ولترمن دارای ردیاب GPS و بانک شارژ است و به عنوان یک نقطه اتصال وای فای عمل می کند.
این کیف پول هوشمند علاوه بر اینکه به عنوان یک منبع تامین نیرو و نقطه اتصال وای فای عمل می کند، دارای برخی از ویژگی های امنیتی برای کاربران زمان به سرقت رفتن کیف است.
همگام سازی کیف پول با یک گوشی هوشمند یا اضافه کردن قابلیت های ردیابی GPS، نوآوری جدیدی در عرصه تولید کیف پول های هوشمند محسوب نمی شود؛ اما ولترمن هر دو ویژگی را در محصول جدید خود به کار برده است تا بتواند زمان دزدیده شدن به صاحب خود هشدار دهد.
ردیابی GPS همچنین به کاربران اجازه می دهد هنگام سرقت،کیف پول خود را در زمان واقعی پیگیری کنند. جدیدترین قسمت این کیف پول، دوربین کوچکی است که در آن تعبیه شده است. اگر کیف پول شما به سرقت رفته و وارد حالت (lost mode)شود، دوربین به صورت مخفیانه از سارق تصویربرداری کرده و این تصاویر بلافاصله به گوشی هوشمند همراه شما فرستاده می شود. به این معنی که نه تنها می توانید با استفاده از ردیاب، موقعیت گوشی خود را بررسی کنید، بلکه می توانید تصویر سارق را نیز مشاهده کرده و آن را شناسایی کنید. 
تمام این موارد از طریق سیم کارتی که درون کیف پول تعبیه شده امکان پذیر است که به کاربر اجازه می دهد از طریق وب سایت ولترمن کیف خود را ردیابی کند. گفتنی است که این کیف هوشمند در چند اندازه و برای مصارف مختلف تولید شده است.
شرکت سازنده این کیف پول هوشمند در حال حاضر و برای جمع آوری کمک های مالی کمپینی را در وبسایت Indiegogo راه اندازی کرده و اگر همه چیز طبق برنامه ریزی پیش برود،این فناوری جدید تا کریسمس راهی بازار خواهد شد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :