آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 213081
تاریخ انتشار : 17 تیر 1396 0:32
تعداد بازدید : 1063

با ارسال نامه‌ای به کمیسیون فدرال ارتباطات

ستاره های یوتیوب پشت بی طرفی اینترنت درآمدند

کمیسیون ارتباطات فدرال آمریکا درصدد است که قوانین دوران دولت باراک اوباما در مورد حمایت از بی طرفی اینترنت را لغو کند. اما 32 ستاره یوتیوب در نامه ای سرگشاده خطاب به کمیسیون فدرال ارتباطات و همچنین کنگره آمریکا حمایت خود را از بی طرفی اینترنت اعلام کرده اند.


Engadget- سازندگان محتوا در یوتیوب معتقدند که قوانین کنونی آمریکا «برای حفظ سطح مشارکت همه سازندگان» ضروری است، زیرا این قوانین «فرصت های برابر را برای موفقیت هر کسی که مایل به ورود به این بازار است» تضمین می کند. 
براساس قوانین حاکم، اینترنت پهن باند یک «سرویس Title II»؛ به این معنا که اینترنت را به عنوان یک ابزار رده بندی می کند و ارایه دهندگان اینترنت (ISP ها) حق بهره برداری مساوی از داده ها را دارند. این چیزی است که از جریان آزاد اطلاعات حمایت می کند و مانع مسدود شدن محتوا و خدمات قانونی می شود. 
اما کمیسیون ارتباطات فدرال پهنای باند را به عنوان «سرویس Title I» رده بندی می کند که مقررات و آیین نامه های بسیار کمتری دارد. در واقع این سرویس به خدماتی گفته می شود که با تامین مالی دولت طراحی می شود تا به مدارسی که درصد بالایی از فرزندان خانواده های با درآمد پایین دارند، کمک مالی بشود. هدف از این طرح این است که دسترسی دانش آموزان این مدارس به استانداردهای آکادمیک لازم برای سطوح بالاتر تحصیلی تضمین شود. در همین راستا، بسیاری از محتواسازان وب سایت به اشتراک گذاری ویدیوی یوتیوب، حذف حمایت از خدمات Title II را زیان آور خواندند و در نامه ای که امضا کرده اند، اعلام کردند که از که ارایه دهندگان اینترنت می توانند اتصالات اینترنتی شرکت های رسانه ای را که قادر به پرداخت هزینه بیشتری هستند، در اولویت قرار دهند. 
در این نامه آمده است: این تغییرات نظارتی ارایه دهندگان اینترنت را در نفوذ به نحوه ارتباط مجازی میان ما خالقان با یکدیگر و همچنین با مخاطبان مان مصون می کند. اگر بی طرفی اینترنت از دست برود، ما هم نوآوری های خود را که باعث خلاقیت در اینترنت می شود، از دست خواهیم داد. ارایه دهندگان اینترنت در این صورت می توانند رد ارتباط مجازی ما خالقان اینترنتی را با همدیگر و مخاطبان مان بزنند و این امر پیامدهای عمده ای برای تنوع صداهای آنلاین موجود در اینترنت خواهد داشت (در واقع منظور این است که تنوع محتوا در اینترنت از بین خواهد رفت). 
این افراد معتقدند که تغییر این قانون نه تنها می تواند بر خالقان اینترنتی تاثیر منفی بگذارد، بلکه روی بسیاری از مشترکان اینترنتی نیز تاثیرگذار خواهد بود. در واقع این نامه توسط برخی ستارگان بزرگ یوتیوب نظیر جو برتا (Joe Bereta) که 30 میلیون مشترک در این وب سایت دارد، امضا شده است. از دیگر ستارگانی که این نامه را امضا کرده اند می توان به بنی فاین که 20 میلیون مشترک دارد و دین بوئدیگیمر با 15 میلیون مخاطب و ند فالمر با 12/6 مخاطب اشاره کرد. این نامه صراحتا اعلام می کند که خالقان اینترنتی تا هر زمان که لازم باشد با لغو قوانین بی طرفی اینترنت مبارزه خواهند کرد. این نامه همچنین عموم مردم را ترغیب به مشارکت در روز 12 ژوئیه با نام «روز اینترنتی دعوی برای حفظ بی طرفی نت» کرده است. به نظر می رسد که موفقیت این افراد بستگی به تصمیم نهایی کمیسیون ارتباطات فدرال و همچنین دولت آمریکا دارد که به مطالبات آنها گوش کنند، با این همه این آژانس همیشه در عرصه فعالیت خودش به ما ثابت کرده که هیچ وقت به آنچه که ما فکر می کنیم، اهمیتی قائل نیست. 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :