آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 213080
تاریخ انتشار : 17 تیر 1396 0:29
تعداد بازدید : 1398

بررسی گوشی Xperia L1

میان رده مناسب برای دانش آموزان

Xperia L1 یک گوشی میان رده، سبک، ساده و معمولی است که در آن نه خبری از طراحی لوکس گوشی های پرچمدار است و نه حسی از یک گوشی متفاوت به کاربر دست می دهد.


سـاحـره چـمـنی
@saherehchamani
 ویژگی های فنی
اکسپریا L1 اگرچه یک گوشی پرچمدار نیست یا ظاهر براق و لوکسی ندارد، اما نسبت به طراحی گوشی های قدیمی سونی متفاوت است.
بدنه گوشی کاملا مات شده و به جای استفاده از فلز و شیشه، در ساخت آن بیشتر از پلاستیک استفاده شده است. اگرچه بدنه بیشتر از پلاستیک ساخته شده اما وزن گوشی زیاد است به طوری که در هر جایی وزن آن کاملا مشهود است و حس می شود. با وجود سایز 5/5 اینچی نمایشگر، در نگاه اول گوشی خیلی سبک به نظر می رسد، اما پس از در دست گرفتن، سنگینی آن بیش از آنچه که به نظر می رسد حس می شود.

یکی از ویژگی های مهم این گوشی، بدنه مات و زبر آن است که هرگز از دست لیز نمی خورد. 
اگر فکر می کنید که یک گوشی میان رده ممکن است کند باشد یا هنگام استفاده هنگ کند و از پس کارهای تان برنیاید؛ باید بدانید این گوشی اگرچه در رده دستگاه های میان رده قرار می گیرد، اما عملکرد سریعی دارد، هنگام کار با آن خسته نمی شوید، برای مرورگری در اینترنت یا بازی، هرگز دچار لگ و تاخیری نمی شود، حتی اگر چند برنامه را با هم باز کنید، باز هم موقع کار با گوشی، کندی دستگاه را حس نمی کنید.
دوربین در این گوشی 13 مگاپیکسلی است، اما توجه داشته باشید که رقم مگاپیکسل آن را نباید با گوشی های پرچمدار مقایسه کنید. هنگام عکاسی با این گوشی انتظار زیادی نداشته باشید چرا که دوربین هم همانند سایر ویژگی های گوشی در رده متوسط قرار می گیرد.
اما یکی از مواردی که برای بسیاری از کاربران مهم به شمار می رود، قابلیت خوانایی زیر نور خورشید است. همانند سایر گوشی ها عملکرد این مدل هم زیر نور خورشید خیلی رضایتبخش نیست با این حال در حد یک گوشی میان رده عملکرد قابل قبولی دارد.
 چه کسانی بخرند
باتوجه به طراحی بدنه، ویژگی های فنی و عملکرد گوشی، اکسپریا L1 بیشتر به درد دانش آموزان دبیرستانی یا و کابران غیرحرفه ای می خورد. سایز بزرگ نمایشگر و قیمت، ویژگی هایی است که برای دانش آموزان مهم است که هر دو ویژگی این گوشی را در خور این قشر می کند. بنابراین به نظر می رسد این گوشی کمتر با سلیقه یک مدیر یا افراد میان سال سازگار باشد.
 خریداران چه می گویند
اکثر کاربران سونی از آپدیت های نرم افزاری به موقع این برند اظهار رضایت می کنند. کاربران معتقدند که این دستگاه به لحاظ اینکه در رده میانی قرار می گیرد، عملکرد خوبی دارد، اما بسیاری به قیمت 850 هزار تومانی آن اعتراض دارند و معتقدند برای چنین گوشی قیمت بسیار بالایی در نظر گرفته شده است.
نقاط ضعف
مهم ترین نقطه ضعف اکسپریا L1 بدنه پلاستیکی آن است. از سوی دیگر با توجه به اینکه بسیاری از گوشی های میان رده از حسگر اثر انگشت برخوردارند، اما L1 فاقد چنین ویژگی است. همچنین دوربین با توجه به اینکه 13 مگاپیکسلی است اما عملکرد خوبی ندارد و از سوی دیگر وزن گوشی زیاد است.
 کلام آخر
اکسپریا L1 یک گوشی هوشمند ساده است که عملکرد متوسطی دارد. قیمت جهانی آن 199 دلار است که در ایران با قیمت حدود 850 دلار به فروش می رسد. 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :