آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 213077
تاریخ انتشار : 17 تیر 1396 0:24
تعداد بازدید : 1194

مجلس: دریافت 10 ریال اضافه از پیامک ها مجاز است

با وجود آن که وزارت ارتباطات اعلام کرده بود از ابتدای خردادماه یک ریال واریز اضافه دریافتی پیامک ها متوقف شده است، با نظر مجلس، همچنان این مبلغ در حال دریافت از مشترکان است.


فناوران - با تذکر و پیگیری سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان، سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی اعلام کرده بود که اخذ ۱۰ ریال بابت ارسال هر پیامک از سوی اپراتورها که طی دو سال اخیر از مشترکان صورت گرفته است، از تاریخ ابلاغ نامه سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی در خرداد ماه سال جاری متوقف می شود.
پس از این ماجرا در حالی که بحث بر سر چگونگی استرداد مبالغ اضافه دریافت شده بود، خبر آمد که وزارت ارتباطات به این نتیجه رسیده همچنان از نظر قانونی باید این مبلغ را دریافت کند.
بالاخره در پایان هفته گذشته وزیر ارتباطات  به ایسنا گفت: این مبلغ 10 ریالی پیامک در ردیف درآمدی تعریف نشده اما در ردیف هزینه ای تعریف شده و ما در این شرایط و با استعلام از مجلس این مبلغ را اخذ می کنیم.
محمود واعظی افزود: دستگاه های نظارتی به دلیل این که در مصوبه بودجه سال ۱۳۹۶ این مساله صراحت نداشت، دیدگاه واحدی در خصوص دریافت ۱۰ ریال از هر پیامک از حساب مشتریان تلفن همراه به حساب دولت نداشتند.
وی گفت: یک دستگاه به ما اعلام کرد که ما حق دریافت این ۱۰ ریال را نداشتیم و دستگاه دیگر با استناد به یک بند دیگر به ما گفت که هر چند این مصوبه صراحت قانونی ندارد، اما با توجه به پیشینه این موضوع و همچنین درآمدهایی که از این حوزه به دست می آید، چون هنوز حذف نشده است بنابراین دولت محق دریافت این هزینه بوده است.
وزیر ارتباطات ادامه داد: در این وضعیت ما از مجلس استعلام گرفتیم و آنها پاسخ دادند که دولت باید این هزینه را دریافت
 کند.
واعظی در خصوص تعریف این مبلغ در بودجه دولت نیز گفت: این مبلغ در ردیف درآمدی تعریف نشده، اما در ردیف هزینه ای تعریف شده است که ما در این شرایط و با استعلام از مجلس این مبلغ را اخذ می کنیم.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :