آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 213043
تاریخ انتشار : 15 تیر 1396 9:48
تعداد بازدید : 703

گردونه خبر

علی فاضلی رییس اتاق اصناف ایران درباره نگرانی و گلایه های اصناف مختلف برای ایجاد اتحادیه مستقل توضیح داد: ممکن است بخشی از اتحادیه ها در این زمینه اظهار نگرانی کنند اما نمی توان جلوی پیشرفت کار و به ویژه اقداماتی را که به نفع مصرف کننده است، گرفت، به هر صورت ما باید در اتحادیه های مختلف برای به روز شدن شرایط خود اقداماتی صورت دهیم.


 محمد لاهوتی رییس کنفدراسیون صادرات ایران در مورد اقدامات مثبت دولت برای کاهش حجم قاچاق گفت: با مجموعه سیاست های دولت، حجم قاچاق از مرز 24 میلیارد دلار به حدود 12.5 میلیارد دلار رسیده که این کاهش محسوس، بیانگر سیاستگذاری درست در این مسیر است.

 محمدرضا کریمی رییس کمیسیون اینترنت سازمان نظام صنفی رایانه ای تهران با بیان اینکه شبکه ملی اطلاعات باعث شد بسیاری از افزایش پهنای باند مورد نیاز در این شبکه انجام شود، گفت: کل چرخه کاهش قیمت پهنای باند باید در کنار هم بازبینی شود تا شرکت های خصوصی دچار ضرردهی نشوند.

 کریدور صادرات محصولات دانش بنیان معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری اعلام کرد: کارگاه آموزشی اصول و فنون مذاکرات تجاری بین الملل را برای شرکت های دانش بنیان برگزار می کند.

 محمدرضا نعمت‎زاده، وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان حمایت از کسب و کارهای اینترنتی و فناورانه گفت: در برنامه چشم انداز توسعه کشور پیش‎بینی شده است که کسب و کارهای نوین و فناورانه به ۱۰ درصد برسد.

 سازمان نظام صنفی رایانه ای کشور اعلام کرد: در پی تجربه سال گذشته و امضای تفاهم نامه ای که منجر به حضور غرفه سبیت در نمایشگاه الکامپ شد، نمایندگان سازمان نظام صنفی رایانه ای کشور و نمایشگاه الکامپ نیز به نمایندگی از ایران در سبیت 2017 آلمان حضور یافتند. امسال نیز این تفاهم نامه میان دو نمایشگاه تکرار خواهد شد تا همکاری فیمابین آنها تداوم یابد.

 بنا بر بخشنامه گمرک، این نهاد تسهیلات جدیدی را در جهت تسهیل تشریفات گمرکی و بهبود فضای کسب و کار برای صادرکنندگان در نظر گرفته که به این ترتیب با حذف و ادغام تشریفات صادراتی، حذف پلمپ در مرز، کاهش تشریفات گمرکی در مسیر سبز و زرد گام مهمی در پیاده سازی مدیریت هوشمند و سیستمی برداشته است. 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :