آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 213034
تاریخ انتشار : 15 تیر 1396 9:29
تعداد بازدید : 1160

دستگیری شایعه سازان، کار روزانه پلیس

این روزها یکی از کارهای اصلی پلیس فتا، شناسایی و دستگیری شایعه سازان شده است.

فناوران - هفته ای نیست که شایعه جدید در فضای مجازی، آرامش را از مردم نگیرد. شایعاتی که بعضا با وجود تکراری بودن، همچنان خریدار دارد و مقامات مسوول را به تکذیب و پلیس فتا را به پیگیری و دستگیری شایعه سازان وادار می کند.
در آخرین نمونه این دستگیری ها، فرمانده انتظامی استان قزوین اعلام کرد عامل انتشار خبر کذب در شبکه های اجتماعی و ایجاد شایعه در میان شهروندان قزوینی دستگیر شده است.
مهدی محمودی گفت: در پی رصد انتشار خبری در شبکه های اجتماعی مبنی بر این که یک زن با عنوان مأمور بهداشت با مراجعه به درب منازل در شهر قزوین نسبت به ریختن قطره حاوی مرگ موش و سیانور به دهان بچه ها اقدام می کند، موضوع به صورت ویژه در دستور کار مأموران پلیس فتا قرار گرفت.
این مقام ارشد انتظامی ادامه داد: مأموران پلیس فتا با انجام تحقیقات فنی و پلیسی متهم با هویت خانم(و- م) 35 ساله ساکن قزوین را شناسایی و با هماهنگی دستگاه قضایی و ورود به منزل متهم، همه تجهیزات وی جمع آوری و متهم نیز به پلیس فتا منتقل شد.
اما اگر پلیس فتا می خواست به همه شایعات توجه کند، افراد زیادی باید در کشورمان دستگیر می شدند. برای نمونه بارها انتقال سرورهای تلگرام به ایران به عنوان شرط ادامه فعالیت این پیام رسان و یا اعلام ضرب الاجل به این پیام رسان برای انتقال سرورها، از زبان برخی مقامات اعلام شده است که بارها هم با تکذیب وزارت ارتباطات و پاول دوروف بنیانگذار تلگرام همراه بوده است!
البته این بار کار از اخطار و شرط و ضرب الاجل گذشت و برخی رسانه ها مدعی شدند تلگرام با برخی نهادهای خاص(!) در ایران به توافق رسیده و حتی 10 میلیون یورو هم تاکنون خرج کرده تا به زودی سرورهایش به ایران منتقل شود.
هرچند طبق معمول این خبر هم تکذیب شد، اما باید دید منشا این شایعات کجاست و اگر صحت ندارد، چه کسانی از نشر چنین خبرهایی سود می برند. اگر هم که بعدا معلوم شود صحت داشته، باید دید چرا این اخبار تکذیب شده است. 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :