آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 213027
تاریخ انتشار : 15 تیر 1396 9:12
تعداد بازدید : 1246

TGC و امید به صادرات بازی های ایرانی

نخستین رویداد تجاری صنعت بازی های رایانه ای ایران Tehran Game Convention امروز و فردا در حال برگزاری است.

فناوران - نمایشگاه TGC در حالی 15 و 16 تیرماه در مرکز همایش های بین المللی صدا و سیما برپا می شود که حضور 2  هزار فعال ایرانی و خارجی این صنعت، این رویداد را بالاتر از نمایشگاه Gist ترکیه و نمایشگاه بازی دوبی، به بزرگ ترین گردهمایی تجاری بازی سازان در منطقه بدل کرده است.
در این رویداد که با همکاری بنیاد ملی بازی های رایانه ای و شرکت گیم کانکشن فرانسه برگزار می شود، سخنرانانی از ایران، فرانسه، استرالیا، سوئد، امریکا، کانادا، روسیه، آلمان، اسپانیا، پرتغال، انگلستان، لهستان، صربستان، ژاپن، ترکیه و امارات تجربه و دانش جهانی را به شرکت کنندگان در این رویداد ارایه می کنند.
علاوه بر این سخنرانی ها، 5 کلاس تخصصی یک روزه نیز برنامه ریزی شده است و طی آن، مدرسان بین المللی به صورت فشرده، به تدریس موضوعات مختلف در حوزه بازی سازی برای علاقه مندان می پردازند.
در بخش تجاری نمایشگاه نیز 126 شرکت و بازی ساز مستقل ایرانی و خارجی از کشورهای کانادا، اتریش، روسیه، فرانسه، ژاپن، استونی، پرتغال، آلمان، لهستان، هلند، فنلاند، قبرس، اردن، ترکیه، چین و مالزی حضور دارند. به گفته مدیرعامل بنیاد ملی بازی های رایانه ای، 99 درصد شرکت های خارجی حاضر در این رویداد ناشر و خریدار بازی بوده و در جست وجوی بازی های خوب ایرانی جهت عرضه در بازارهای بین المللی هستند.
برای معرفی هرچه بهتر بازی های ایرانی به ناشران بین المللی، مسابقه ای با عنوان «جایزه توسعه دهندگان» در TGC میان بازی های ایرانی که تاکنون در مارکت های خارجی عرضه نشده اند، طراحی شده است. در این مسابقه، بازی های ایرانی برای قضاوت در اختیار 21 داور خارجی که همه از مدیران و اعضای موثر شرکت های خارجی خریدار بازی هستند، قرار داده شده است. این داورها با دقت این بازی ها را بررسی کرده و ضمن انتخاب بهترین بازی ها، نظرات مفصلی برای بهبود هر بازی ارایه داده اند. قرار است 4 بازی برتر این بخش، در مراسم اختتامیه TGC معرفی شده و البته برای حضور در نمایشگاه گیمزکام آلمان مورد حمایت قرار گیرند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :