آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 213025
تاریخ انتشار : 15 تیر 1396 9:7
تعداد بازدید : 1503

سرپرست امور بازرگانی وزارت صنعت‌:

قاچاق آیفون ربطی به واردکنندگان قانونی ندارد

سرپرست امور بازرگانی وزارت صنعت، معدن و تجارت اعلام کرد که تعداد شرکت های مجاز واردکننده آیفون تغییری نکرده و قاچاق این نوع از گوشی ها ربطی به آنها ندارد.

ایسنا - باوجود اینکه یک سالی از ارایه مجوز به شرکت های خاصی گذشته تا گوشی های آیفون از راه قانونی به بازار کشور وارد شوند، اما همچنان شاهد عرضه گوشی های قاچاق آیفون در بازار هستیم. در حالیکه شرکت های قانونی متحمل هزینه سنگینی برای واردات می شوند، اما قاچاقچیان به راحتی و بدون پرداخت هزینه گوشی های آیفون را وارد بازار می کنند بر این اساس قیمت گوشی های قاچاق نسبت به گوشی هایی که قانونی وارد می شوند، ارزان تر هستند و به وفور در بازار یافت می شوند بدون اینکه سختگیری برای عرضه آنها در سطح بازار 
شود.
یدالله صادقی در این باره گفت: شرکت های واردکننده گوشی های تلفن همراه آیفون تعدادشان تغییری نکرده است و همچنان به کار خود ادامه می دهند. اما قاچاق و واردات غیرقانونی گوشی های آیفون ارتباطی به این شرکت ها ندارند، چرا که آنها از همان ابتدا تمایل خود را برای تجارت قانونی گوشی های آیفون نشان داده اند.
وی افزود: هیچ یک از شرکت های واردکننده گوشی آیفون که مجوز رسمی خود را در این زمینه دریافت کرده اند، نمایندگی این شرکت را ندارند و تنها به واردات و ارایه خدمات پس از فروش آن می پردازند و در واقع آنها تنها برای ثبت سفارش این گونه محصولات مجوز قانونی دریافت کرده اند.
البته پیش از این نیز قاسم خورشیدی سخنگوی ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز در این باره گفته بود که همه گوشی های تلفن همراه آیفون قاچاق نیستند و شرکت های قانونی مجوزدار در حال ثبت سفارش و واردات قانونی این تلفن های همراه هستند.
به گفته وی، با توجه به اینکه ثبت سفارش و واردات قانونی انواع گوشی های آیفون توسط شرکت های داخلی به عنوان ارایه دهندگان خدمات پس از فروش از وزارت صنعت مجوز برای ثبت سفارش این محصول کمپانی اپل دارند، نمی توان به صورت مطلق گفت که گوشی های آیفون در بازار قاچاق هستند، چرا که تاکنون بیش از ۲۰۰ هزار دستگاه انواع گوشی های آیفون از سوی این شرکت ها وارد شده 
است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :