آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 212984
تاریخ انتشار : 14 تیر 1396 11:5
تعداد بازدید : 751

ضرورت ایجاد زیرساخت‎های لازم برای توسعه کسب و کارهای اینترنتی

عضو هیات علمی دانشگاه شاهد درباره روند رو به گسترش حوزه کسب و کارهای اینترنتی گفت: ایجاد اشتغال در این حوزه نیازمند ایجاد زیرساخت های قوی و همچنین سازوکارهای اطمینان بخش است.

ایسنا - علیرضا ملاح زاده گفت: در حال حاضر بزرگ ترین فروشگاه مجازی کشور کمتر از 5000 پرسنل دارد که در نگاه نخست حداقل باید ۲۶ فروشگاه مجازی با عظمت فروشگاه مذکور در کشور ایجاد کرد تا به این تعداد اشتغال دست یافت که بازهم نشدنی و صرفا در حد وعده است. ضمن اینکه با فرض ایجاد این تعداد فروشگاه مجازی عملا از تمامی ظرفیت آنها استفاده نخواهد شد.
وی ادامه داد: جهت افزایش اشتغال در این حوزه لازم است که زیر ساخت های اینترنت پرسرعت در تمامی کشور ایجاد شود و سپس در راستای افزایش مهارت های عمومی افراد در استفاده از فضای مجازی اقدامات اساسی صورت پذیرد. در حالی که متاسفانه جمعیت زیادی از جامعه ما توانمندی لازم در استفاده از فضای مجازی را ندارند و عملا با آن بیگانه هستند. 
ملاح زاده اضافه کرد: باید با اتخاذ راهکارهایی اعتماد عمومی به این گونه فروشگاه ها جلب شده و نظارت های ویژه ای از طریق مراجع ذی ربط نظیر پلیس فتا بر این فروشگاه ها اعمال شود تا احتمال هرگونه سوءاستفاده احتمالی این فروشگاه ها از مشتریان به حداقل برسد. 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :