آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 212963
تاریخ انتشار : 14 تیر 1396 10:36
تعداد بازدید : 1491

همه چیز درباره آيفون هایی که در راهند

اپل امسال برخلاف هر سال قصد دارد سه مدل آیفون راهی بازار کند؛ آيفون 8، آیفون 7s و آیفون 7s Plus که آیفون 8 با دو مدل دیگر متفاوت است.

فناوران - اپل قرار است دو مدل آیفون 7s و 7s Plus را در دو سایز 4/7 و 5/5 اینچی با نمایشگر LCD راهی بازار کند و آیفون 8 با صفحه نمایشی بین دو سایز 5/8 اینچی  OLED عرضه خواهد شد.
غیر از سایز نمایشگر، آیفون ۸ نسبت به 7s و 7s Plus پیشرفته تر خواهد بود. از جمله ویژگی های دیگر آیفون ۸ باید به نمایشگر OLED بدون حاشیه 5/8 اینچی پرداخت که بخش بزرگی از پنل جلوی گوشی را دربر می گیرد.
اپل تا نسل قبل همه آيفون هایش را با رم 2 گیگابایتی عرضه می کرد، حالا ظاهرا قصد دارد که آیفون 8 و 7s Plus را با رم 3 گیگابایتی و آیفون 7s را با رم 2 گیگابایتی به بازار عرضه کند. همانند نسل قبل آیفونی که با نمایشگر 4/7 اینچی به بازار عرضه می شود، همچنان از وجود دوربین دو گانه بی بهره خواهد بود و دو مدل دیگر با دوربین دوگانه در اختیار مشتریان قرار می گیرند. حافظه داخلی در نظر گرفته شده برای هر سه نسخه، ۶۴، 128 و ۲۵۶ گیگابایت خواهد بود. 
یکی دیگر از پیش بینی ها درباره آیفون 8 عرضه دیرهنگام آن است. ظاهرا اپل سه مدل آیفون 8، 7s و 7s Plus را شهریورماه معرفی می کند و طبق معمول هر سال آیفون های 7s و 7s Plus اوایل مهرماه در اختیار مشتریان قرار می گیرد، اما آیفون 8 به دلیل کمبود موجودی پنل های OLED که قرار است روی این گوشی قرار گیرد، کمی دیرتر راهی بازار خواهد شد.
با وجود محدودیت در تامین پنل های OLED موردنیاز برای آیفون ۸، پیش بینی می شود که اپل تا پایان سه ماهه چهارم سال جاری میلادی، ۸۰ تا ۸۵ میلیون دستگاه آیفون به فروش برساند که بیش از نصف این مقدار آیفون 8 خواهد بود. یکی دیگر از پیش بینی هایی که درباره نسل بعد آیفون های اپل می شود، محدودیت رنگ های آیفون ۸ در مقایسه با آیفون 7s و 7s Plus است.
یکی از شایعاتی که درباره آیفون 8 وجود دارد، این است که اپل امسال از قابلیت تشخیص هویت کاربر با استفاده از دوربین سلفی جلو برای امنیت گوشی استفاده خواهد کرد. 
در حال حاضر اپل برای شناسایی هویت مالک هر گوشی از فناوری اسکنر اثر انگشت استفاده می کند. باوجود دقت این ابزار، حساسیت و آسیب پذیری بالای آن برای برخی کاربران مشکلاتی ایجاد می کرد، به گونه ای که با وارد شدن ضربه ای مختصر به آیفون با سقوط آن حتی از ارتفاع کم ممکن بود این اسکنر به درستی کار نکند و تعمیر آن هم در خارج از نمایندگی های اپل معمولا به سادگی ممکن نبود.
منابع مختلف خبری و از جمله بلومبرگ اعلام کرده اند، آیفون جدید دارای حسگر عمقی پیشرفته ای است که با دقت و سرعت بی سابقه ای صورت کاربر را اسکن می کند و در عرض چند میلی ثانیه تایید خواهد کرد که آیا کاربر مالک واقعی گوشی است یا خیر و برای باز کردن قفل آن اقدام می کند.
این اسکنر تا بدان حد پیشرفته است که برای استفاده از آن نیازی به قرار دادن صورت در فاصله نزدیکی به چهره نیست. این اسکنر اطلاعات بیومتریک بسیار متنوعی را از چهره هر کاربر جمع آوری می کند تا از این طریق دقت آن در مقایسه با حسگرهای اثرانگشت و دیگر اسکنرهای چهره ساخت شرکت های رقیب افزایش یابد.
همین به روزرسانی ها موجب شده تا نتوان عکس چهره مالک گوشی را به جای چهره وی جا زد و گوشی های دیگر افراد را از این طریق قفل گشایی کرد. هنوز مشخص نیست استفاده از این فناوری به حذف اسکنر اثرانگشت از آیفون می انجامد یا از هر دو روش احراز هویت مالک گوشی در کنار یکدیگر استفاده خواهد شد.
پیش از این اعلام شده بود ممکن است آیفون جدید همراه با فناوری شارژ بی سیم عرضه شود، اما اپل این خبر را هم رد یا تایید نکرده است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :