آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 212908
تاریخ انتشار : 13 تیر 1396 10:45
تعداد بازدید : 1393

سامسونگ بزرگ ترین تامین کننده قطعات آیفون می شود

شرکت سامسونگ قصد دارد با سرمایه گذاری ۲۰ تا ۲۱ میلیارد دلار دو واحد تولید صفحه نمایشگر OLED جدید بسازد و به این ترتیب به بزرگ ترین تامین کننده این قطعه برای آیفون تبدیل شود.

مهر- هرچند اپل و سامسونگ در بازار تلفن همراه رقیب یکدیگر به حساب می آیند؛ اما نمی توان روابط همکاری دو شرکت را نادیده گرفت. اپل برای تهیه قطعات موردنیاز خود به شدت به رقیب کره جنوبی خود وابسته است؛ یکی از این قطعات صفحه نمایش موبایل است.  
به گفته منابعی در صنعت تولید تلفن همراه، سامسونگ دیسپلی فرایند ساخت خط تولید ششمین نسل از نمایشگرهای «او ال ای دی» را به نام A۵  آغاز کرده است. این خط ظرفیت تولید حداکثر ٢٧٠ هزار پنل را در ماه دارد. در همین راستا باید بین ٢٠ تا ٢١ میلیارد دلار سرمایه گذاری کند و دو واحد جدید تولید این نوع پنل را بسازد.
استفاده از نمایشگر های «او ال ای دی» در آیفون برای سامسونگ بسیار سود آور خواهد بود. کارشناسان تخمین می زنند این شرکت فقط در ٢٠١٨ میلادی ١٨٠ میلیون پنل برای آیفون تولید کند.  
پس از ساخت دو واحد گفته شده سامسونگ قادر به تولید ٢٧٠ هزار صفحه نمایش دیگر نیز خواهد بود، به این ترتیب کره جنوبی به بزرگ ترین و اصلی ترین تولید کننده صفحه نمایش آیفون تبدیل خواهد شد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :