آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 212905
تاریخ انتشار : 13 تیر 1396 10:42
تعداد بازدید : 1431

استفن الوپ

هر سه شنبه در ستون قاب یکی از مدیران یا مخترعان فناوری های موبایل را معرفی می کنیم.

استفن الوپ، نخستین مدیر غیرفنلاندی نوکیا بود که پس از برکناری اولی پکاک الاسوو بر هدایت نوکیا را بر عهده گرفت.
نوکیا که 14 سال غول بی چون و چرای بازار موبایل دنیا بود، با ورود استفن الوپ به عنوان مدیر عامل کانادایی جدیدش کم کم جایگاهش را در بازار دنیا از دست داد. الوپ که دست نشانده مایکروسافت بود، بلافاصله پس از ورود به نوکیا استراتژی نوکیا را عوض کرد و آن را به سوی استفاده از پلات فورم مایکروسافت کشاند. این در حالی بود که تولیدکنندگان بزرگ در حال مهاجرت از سیستم عامل های سیمبیان و ویندوز به سوی آندرویید بودند، اما نوکیا ویندوز فون را انتخاب کرد. غول بزرگ موبایل دنیا کمی بعد با قیمت بسیار کمی به مایکروسافت فروخته شد و بلافاصله میزان سهمش از بازار موبایل کاهش یافت. با فروش نوکیا به مایکروسافت استفن الوپ هم به مایکروسافت منتقل شد. در همین زمان بود که مایکروسافت رسما اعلام کرد، بالمر جای خود را به شخص دیگری خواهد داد، بر این اساس استفن الوپ مدیرعامل وقت نوکیا، به عنوان کاندید مدیرعاملی مایکروسافت مطرح شد.
استفن الوپ پیش از سمت مدیریت عامل نوکیا در شرکت مایکروسافت مشغول به کار بود و حالا پس از تصاحب نوکیا توسط مایکروسافت به این شرکت بازگشته و به عنوان مدیر بخش سرویس ها و ابزارهای مایکروسافت مشغول به کار شد. 
استیو بالمر، مدیرعامل وقت مایکروسافت در مصاحبه با Seattle Times تایید کرده بود که الوپ یکی از کاندیدهای سمت مدیریت عامل مایکروسافت است. او گفته بود که استفن پیش از این، یک کاندید خارجی بود حالا به یک کاندید داخلی تبدیل شده است.اما در نهایت سمت مدیریت مایکروسافت به ساتیا نادلا سپرده شد و استفن الوپ جایگاه خود را در مایکروسافت ترک کرد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :