آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 212894
تاریخ انتشار : 13 تیر 1396 10:28
تعداد بازدید : 1211

قتل های ناموسی در اینترنت بزرگ نمایی می شود

جانشین پلیس آگاهی با بیان بزرگ نمایی برخی شبکه های مجازی در رابطه با وضعیت قتل در جامعه گفت: برخی شبکه های اجتماعی به موضوع قتل های ناموسی دامن زده و این امر باعث به هم ریختن نظم و امنیت روانی افراد جامعه می شود.

پایگاه خبری پلیس- سردار مسعود منفرد افزود: امروزه متاسفانه در فضای مجازی شاهد یک نوع بزرگ نمایی در مبحث قتل هستیم که به نوعی قصد دارند با بزرگ جلوه دادن قتل ها، فضای کاری خود را وسعت ببخشند در حالی که نه تنها قبح قتل در جامعه ما ریخته نشده؛ بلکه از نگاه آماری می توان به راحتی فهمید که این موضوعات در فضای مجازی صحت ندارد؛ از این رو باید بر آمار و ارقام از سوی رسانه ها به خصوص شبکه های مجازی کنترل بیشتری صورت بگیرد.
این مقام انتظامی گفت: اخبار مرتبط با قتل و جنایت در فضای مجازی دلیلی بر صحت آن ها در جامعه نیست؛ بنابراین منابع رسمی و معتبر بهترین منبع برای دریافت این گونه اخبار است. از سوی دیگر تاریخ این نوع اخبار نیز دارای اهمیت است، زیرا ممکن است خبر مرتبط با قتلی برای چندین سال قبل باشد که این امر باید مدنظر کاربران اینترنتی قرار گیرد.
جانشین پلیس آگاهی ناجا، ارتقای آستانه صبر و تحمل افراد جامعه را در پیشگیری از قتل ها موثر دانست و گفت: باید به سمتی پیش برویم که آستانه صبر و تحمل افراد را در جامعه ارتقا یابد که این خود نیاز به یک جهش علمی و همکاری بین سازمانی است.
این مقام انتظامی با بیان قتل های ناموسی گفت: برخی شبکه های اجتماعی به این موضوع دامن زده و این امر باعث به هم ریختن نظم و امنیت روانی افراد جامعه می شود.
جانشین پلیس آگاهی ناجا در ادامه افزود: افشای اسرار درون خانواده در شبکه های مجازی و نیز سست شدن بنیان خانواده ها دو عامل مهم در وقوع قتل های ناموسی در جامعه به شمار می آید که این ناشی از نداشتن سواد کاربر شبکه های اجتماعی و نیز نبود رابطه درست و اصولی در نظام خانواده است که منجر به بروز قتل ها شده است.
منفرد به خانواده ها توصیه کرد: رابطه آزاد و بدون حد و مرز در فضای مجازی از سوی هر یک از زوجین می تواند زمینه را در فضای مجازی به نحو غیر مشروعی به وجود بیاورد، بنابراین رعایت یکسری مسائل در نظام خانواده و وفاداری به طرف مقابل، عاملی مهم برای پیشگیری از این آسیب های اجتماعی است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :