آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 212891
تاریخ انتشار : 13 تیر 1396 10:24
تعداد بازدید : 1354

فروش 351 میلیون گوشی در سه مال اول 2017

از 10 تولیدکننده بزرگ دنیا 7 شرکت چینی هستند

در سه ماهه ابتدایی سال 2017 بیش از 350 میلیون دستگاه گوشی در دنیا فروش رفته که از این میان سامسونگ با فروش 80 میلیون دستگاه جایگاه نخست را برای چندمین سال متوالی به خود اختصاص داده و بعد از سامسونگ، اپل و هوواوی در جایگاه دوم و سوم قرار گرفتند.


فناوران- سامسونگ همانند سال های گذشته نیمه نخست سال با فروش 80 میلیون دستگاه گوشی توانست جایگاه اول را در میان تولیدکنندگان گوشی حفظ کند. شرکت اپل هم با فروش ۵۱ میلیون دستگاه گوشی در این بازه، توانست مثل قبل رتبه دوم را نگه دارد. 
شرکت چینی هوواوی با فروش ۳۵ میلیون دستگاه گوشی در رتبه سوم این فهرست قرار گرفت. 
رتبه های چهارم و پنجم این لیست به ترتیب به شرکت های چینی اوپو و ویوو اختصاص پیدا کرد؛ این دو شرکت توانستند در سه ماهه نخست سال جاری میلادی، به ترتیب ۲۶ و ۱۹ میلیون دستگاه گوشی موبایل به فروش برسانند.
در این لیست شرکت های ال جی و شیائومی جایگاه ششم و هفتم را به خود اختصاص داده اند. ال جی و شیائومی هر کدام توانستند 15 میلیون دستگاه گوشی به فروش برسانند.
جایگاه هشتم در سه ماهه ابتدایی سال به لنوو اختصاص یافت. 
این شرکت چینی 12 میلیون دستگاه گوشی به فروش رساند. اما رتبه های نهم و دهم جدول به ZTE و جیونی تعلق گرفت که به ترتیب 9 و 8 میلیون دستگاه گوشی به فروش رساندند. 
بر این اساس در سه ماهه نخست سال ۲۰۱۷، در مجموع ۳۵۱ میلیون دستگاه گوشی هوشمند فروخته شده است که در مقایسه با سه ماهه آخر سال ۲۰۱۶، این رقم بیش از ۲۰ درصد کاهش یافته است؛ البته این موضوع منطقی است؛ چراکه در سه ماهه آخر هر سال به دلیل فروش بیشتر، گوشی های بیشتری هم تولید می شود و معمولا آخر هر سال، به دلیل کاهش قیمت گوشی و برگزاری رویدادهایی همچون جمعه سیاه و خرید سال نو، تقاضای کاربران برای گوشی های موبایل افزایش پیدا 
می کند.
به این ترتیب از 10 شرکت بزرگ تولیدکننده گوشی در جهان 7 شرکت چینی هستند و فقط سه شرکت اصالت چینی ندارند، با این حال علاوه بر ال جی، سایر کمپانی ها گوشی های شان را در داخل کشور چین تولید می کنند. به این ترتیب به نظر می رسد خیلی دور از ذهن نیست که آینده بازار موبایل دنیا در دستان چینی ها باشد و جایگاه شماره یک و دو را تصاحب کنند و جای سامسونگ و اپل را در این جدول بگیرند. بر این اساس می توان این آمارها را زنگ خطری برای سامسونگ و اپل دانست که اگر برنامه ریزی و استراتژی درست و حساب شده ای نداشته باشند، به زودی باید جایگاه خود را به چینی ها واگذار کنند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :