آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 212887
تاریخ انتشار : 13 تیر 1396 10:18
تعداد بازدید : 1142

مدیرعامل پست بانک

راه اندازی سیستم IFS ضروری است

مدیرعامل پست بانک ایران گفت: با توجه به کثرت حضور اتباع کشورهای خارجی در ایران و همچنین ایرانیان خارج از کشور راه اندازی سیستم IFS در ایران ضروری و تسهیل کننده مبادلات پولی خرد است.

وزارت ارتباطات- خسرو فرحی افزود: پست بانک ایران به موجب قانون و ضوابط ناظر بر نظام بانکی ایران، با هدف کمک به توسعه متوازن اقتصادی کشور و با بیان قابلیت های بانکداری توسعه ای برای توسعه حوزه فاوای کشور و همچنین ارایه خدمات بانکی و پست مالی در شهرها و مناطق روستایی، دورافتاده و مرزی با بهره گیری از زیرساخت های ارتباطی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات و شرکت ملی پست فعالیت می کند.
وی گفت: کمک به توسعه و ایجاد مشاغل خانگی، روستایی و گردشگری و ایجاد دسترسی به منابع اعتباری برای توسعه بنگاه ها و فعالیت های خرد و کوچک روستایی و خرده بانکداری و ایجاد امکان دسترسی همه مردم مناطق روستایی به خدمات بانکی و پست مالی از ماموریت های این بانک است.
وی ادامه داد: این بانک به تأسی از پست بانک سایر کشورها و توجه به ظرفیت و برنامه های توسعه ای کشور با استفاده از زیرساخت های ارتباطی وزارت ICT و شرکت ملی پست، خدمات بانکی و پست مالی را در قالب چهارصد و شش شعبه اصلی و بالغ بر 12 هزار باجه روستایی و شهری، به عنوان گسترده ترین شبکه شعب و باجه های کشور توسط سه هزار نیروی انسانی بانک و بیش از 18هزار نیروی بخش خصوصی در باجه ها ارایه می کند.
مدیرعامل پست بانک ایران با بیان اینکه در حال حاضر اکثر جمعیت روستایی کشور از خدمات بانکی و پست مالی پست بانک ایران استفاده می کنند، گفت: این بانک در سال گذشته بیش از 74 هزار وام خرد و کوچک را از محل منابع خرد و سرگردان جمع آوری شده در سطح روستاها و منابع صندوق توسعه ملی ایران برای توسعه فعالیت های کشاورزی، دامداری و صنایع دستی و گردشگری مناطق مزبور پرداخت  کرده است.
وی با اعلام اینکه پست بانک ایران به عنوان مجری پرداخت های پستی در ایران به اتحادیه پستی جهانی معرفی شده، افزود: با توجه به کثرت حضور اتباع کشورهای خارجی در ایران و همچنین ایرانیان خارج از کشور راه اندازی سیستم IFS در ایران ضروری و تسهیل کننده مبادلات پولی خرد است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :