fanavaran
آخرین اخبار
   
  کد خبر : 212837
  تاریخ انتشار : 12 تیر 1396 11:11
  تعداد بازدید : 610

  بانک ها توان وصول مطالبات شان را ندارند

  رییس پژوهشکده پولی و بانکی با استقبال از تشکیل ستاد مدیریت بحران مطالبات معوق بانک ها در صندوق توسعه ملی گفت: تشکیل بانک های تسویه می تواند فشار ترازنامه سمی را با مکانیزم حرفه ای نجات دهد.

  ایبِنا - علی دیواندری در  میزگرد سیاستی «مطالبات غیرجاری، دارایی های منجمد و راهکارهای اصلاح ترازنامه بانک ها» گفت: زمانی مطالبات معوق و انجماد دارایی ها حالت عادی داشته و روی نرخ های معمول قرار دارد. در این شرایط انتظار داریم بانک ها وظایف حرفه ای خود را انجام داده و با فرهنگ سازی و کمک گرفتن از قوه قضاییه مطالبات خود را وصول کنند که از گذشته هم این کار انجام می شد.
  وی با بیان اینکه بیماری سرپایی با درمان سرپایی نیز قابل معالجه و درمان است، ادامه داد: عده ای می گویند بانک ها درباره مطالبات معوق خود کوتاهی می کنند. این عده یا بانک را نمی شناسند یا قضاوت غیرمنصفانه ای دارند؛ زیرا مطالبات معوق اثرات مخربی روی ترازنامه آنها دارد و هزینه بانک ها را به شدت بالا می برد. رییس پژوهشکده پولی و بانکی تصریح کرد: شرایط امروز اما با شرایط عادی متفاوت است و با بیماری پیشرفته ای مواجه هستیم که با روش های متداول قابل درمان نیست به نحوی که نه قوه قضاییه و نه تجهیز درون بانک ها توان وصول این مطالبات را ندارد.


  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :