آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 212824
تاریخ انتشار : 12 تیر 1396 10:50
تعداد بازدید : 623

رییس اتاق بازرگانی ایران عنوان کرد:

جایگاه بخش خصوصی باید باز تعریف شود

رییس اتاق بازرگانی ایران دیروز در نشست هیات نمایندگان اتاق بازرگانی ایران عنوان کرد: در دولت آینده باید تعریف جدیدی از بخش خصوصی، قدرت، اثرگذاری آن، نحوه و چگونگی تعامل با آن و جایگزینی بخش خصوصی در بعضی از امور دولتی صورت بگیرد.

ایسنا - غلامحسین شافعی اظهار کرد: پیش از تعیین وزرای دولت دوازدهم ابتدا لازم است واقعیت کنونی اقتصاد ایران از سوی کارشناسان مستقل مجددا تعریف شود و این موضوع مدنظر قرار بگیرد که در چهار سال گذشته چه به دست آورده ایم و در چهار سال آینده می خواهیم به کجا برسیم.
وی افزود: ابتدا باید مشخص شود که ما به دنبال تشکیل یک دولت رفاه هستیم تا درآمدهای نفت را جمع آوری کند و بین نهادها و مردم توزیع کند یا اینکه به دنبال مدل توسعه محور هستیم که ضمن حفظ منافع جامعه برنامه ریزی بلندمدتی برای نسل آینده داشته باشد.
رییس اتاق بازرگانی ایران همچنین گفت: توسعه اقتصادی امری نیست که خود به خود اتفاق بیفتد؛ بلکه نیازمند سیاست های راهبردی است. دولت باید دارای استراتژی واحد باشد نه اینکه برنامه های متعدد و بعضا متناقض داشته باشد. نیاز است که دولت بخش خصوصی را کنار خود قرار دهد؛ چراکه نخبگان بخش خصوصی بر اجرایی شدن برنامه ها کمک شایانی خواهند کرد. مطمئنا اتاق بازرگانی در کنار قوای سه گانه از تمام ظرفیت های خود برای توسعه اقتصادی استفاده خواهد کرد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :