آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 212808
تاریخ انتشار : 12 تیر 1396 10:25
تعداد بازدید : 762

پاسخ رییس اتاق اصناف ایران به مخالفت‌ها:

تشکیل اتحادیه کسب و کارهای اینترنتی به نفع مردم است

با وجودی که سازمان نظام صنفی رایانه ای کشور بارها با ارایه برخی دلایل، مخالفت خود را با تشکیل اتحادیه کشوری کسب و کارهای اینترنتی اعلام کرده است، اما گویا اتاق اصناف بدون توجه به این موضوع، تدوین آیین نامه های مربوط به این اتحادیه را سرعت بخشیده و در حال برنامه ریزی برای راه اندازی سریع‎تر اتحادیه کسب وکارهای اینترنتی است.

فناوران - بیش از شش سال است که موضوع تشکیل اتحادیه مستقل کسب وکارهای اینترنتی در وزارت صنعت مطرح شده و امروز از سوی وزیر صنعت دولت یازدهم اجرایی و در اتاق اصناف در حال تشکیل است.
در این راستا، خرداد ماه سال جاری اتاق اصناف ایران از افراد دارای پروانه کسب معتبر در رسته های شغلی کسب و کارهای مجازی و بازاریابی شبکه ای دعوت کرد تا در صورت تمایل، برای ثبت نام در سامانه ایرانیان اصناف اقدام کنند که به گفته علی فاضلی رییس اتاق اصناف، پس از انجام مراحل اولیه، بالغ بر ۵۰ واحد در این عرصه اعلام آمادگی کرده‎اند.
رییس اتاق اصناف در این باره به ایسنا گفت: اکنون تلاش داریم آیین نامه مربوط به این اتحادیه به صورت روشن و واضح تدوین شود و بر این باوریم همین که اجازه ندادیم این اتحادیه از حوزه اصناف خارج شود، گام بزرگی بوده است.
فاضلی درباره نگرانی و گلایه های اصناف مختلف برای ایجاد اتحادیه مستقل توضیح داد: ممکن است بخشی از اتحادیه ها در این زمینه اظهار نگرانی کنند اما نمی توان جلوی پیشرفت کار و به ویژه اقداماتی را که به نفع مصرف کننده است، گرفت، به هر صورت ما باید در اتحادیه های مختلف برای به روز شدن شرایط خود اقداماتی صورت دهیم.
وی افزود: درباره فعالیت کسب وکارهای نوین طی دو سال گذشته بحث زیادی شده و بر همین اساس اتاق اصناف معاونتی را برای مدیریت این گروه شکل داده است.
وی اضافه کرد: به دنبال پیگیری‎های صورت گرفته در این زمینه قرار بر آن شد اتحادیه مستقلی در این حوزه تشکیل شود که برای تشکیل چنین اتحادیه‎ای جلساتی تشکیل شده و در  سطح  اصناف  و دولت پیگیری های لازم صورت گرفته است.
فاضلی همچنین گفت: اکنون باید اتحادیه ها در راستای ارایه خدمات نوین حرکت کنند و به عنوان مثال تشکیل آژانس های اینترنتی شاهد این ادعاست. در چنین شرایطی اگر اتحادیه های مختلف اهمال کنند، سایرین منتظر نمانده و مطابق با دنیا پیش می روند. بر همین اساس لازم است اتحادیه ها پیشرفت روز را مدنظر قرار داده و این نکته را مد نظر داشته باشند که اتاق اصناف پشتیبان همه اصناف است و نباید کسب وکار نوین را  مورد غفلت قرار داد، چرا که می توان از این فضا برای بهبود کار بهره گرفت.
فاضلی در بخش دیگری از صحبت های خود عنوان کرد: تمامی این اقدامات در جهت رفاه مصرف کننده صورت می گیرد تا شرایط بهتری برای مصرف‎کنندگان فراهم شود.
وی در پاسخ به این سوال که بهتر نبود کسب و کارهای اینترنتی در هر حوزه در دل اتحادیه مربوطه جا بگیرند، گفت: دولت به دنبال ایجاد اتحادیه کشوری بود که بحث های زیادی در این خصوص انجام شد. ما نیز بر اساس نظام صنفی این مساله را اعلام کردیم که اگر قرار است اتحادیه تشکیل شود، باید تحت نظارت اتاق اصناف باشد چراکه برخی می گویند این اتحادیه مستقل از اتحادیه های صنفی در نظر گرفته می شود. 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :