آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 212737
تاریخ انتشار : 11 تیر 1396 10:40
تعداد بازدید : 649

عضو هیات‌ مدیره سازمان نظام نصرتهران:

رویکرد وزارت ICT بیشتر ارتباطات است تا فناوری اطلاعات

عضو هیات مدیره سازمان نظام صنفی رایانه ای تهران با بیان اینکه بخش ارتباطات در وزارت ICT بیشتر از حوزه فناوری اطلاعات فعال است، گفت: این وزارتخانه بیشتر وزارت ارتباطات است تا فناوری اطلاعات.

ایسنا - بهناز آریا با بیان اینکه انتظارات از دولت یازدهم در حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات باید واقع بینانه و براساس میراثی باشد که از دولت قبل تحویل گرفته شد، گفت: بخشی از فعالیت های وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات دولت یازدهم صرف بازسازی وضعیت نابسامان دولت قبل از خود و تصحیح اقدامات دولت قبلی شد، اما اقداماتی که در دولت یازدهم صورت گرفت به طور کل اقدامات مثبت و سازنده و در برخی حوزه ها حتی ماندگار بود.
عضو هیات مدیره و مسوول کمیسیون امنیت فضای تبادل اطلاعات سازمان نظام صنفی رایانه ای تهران با بیان اینکه بخش ارتباطات در وزارت ICT بیشتر از حوزه فناوری اطلاعات فعال است، گفت: وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات بیشتر وزارت ارتباطات است تا فناوری اطلاعات و آنچه درخصوص گسترش پهنای باند، گسترش فیبر نوری، افزایش سرعت اینترنت، برداشتن انحصار و اعطای دسترسی ها به نسل سوم و چهارم اپراتورهای موبایل انجام شد اقدامات خوب و زیرساختی بود، اما عمدتا در حوزه مسایل مربوط به ارتباطات بود و ما فعالیت چندانی در حوزه فناوری اطلاعات شاهد نبوده ایم.
وی ادامه داد: حوزه ای که در آن انتظار بیشتری می رود، بخش خدمات حوزه فناوری اطلاعات است که تولید محتوا، تحقیق و توسعه و توجه به محصولات بومی را شامل می شود و نیازمند برنامه‎ریزی و سرمایه‎گذاری و اقدامات جدی است.
آریا درباره بحث پهنای باند و سرعت اینترنت نیز اظهار کرد: در این حوزه شاهد افزایش قابل ملاحظه سرعت اینترنت و پهنای باند بودیم اما با استانداردهای جهانی هنوز فاصله زیادی داریم. همچنین به نسبت بهایی که در ازای اینترنت پرداخت می شود و کیفیت آن، تناسب وجود ندارد و قیمت پرداختی برای این کیفیت و سرعت اینترنت بسیار بالاست. آریا گفت: ما انتظار داریم در سال های آتی تعداد کاربران حرفه ای برای استفاده از این فضا و پتانسیل ایجادشده افزایش یابد تا بتوان سهم و تاثیر فناوری اطلاعات را در بهبود تولید ملی و داخلی و اقتصاد کشور شاهد بود. 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :