آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 21247
تاریخ انتشار : 17 دی 1391 10:56
تعداد بازدید : 750

جملاتی که در حافظه 2012 ماند

چنین گفتند فناوران

سال 2012 همان قدر که مملو از اتفاقات بد و خوب در حوزه فناوری بود، پر از حرف های قصار مدیران شرکت های فناوری بود. از میان این حرف ها می توان فهمید که مدیران اجرایی شرکت ها در کارهای شان از چه چیزهایی الهام گرفته اند، بزرگ ترین اشتباه فیس بوک چه بوده است، آیا واقعا وکلای دادگاه سامسونگ و اپل آن طور که قاضی گفته بود، کراک مصرف می کردند. 2012 جواب بسیاری از این سوالات را داده است؛ البته برخی از آنها بیشتر مایه خنده
است.

ترجمه: نسترن صائبی
منبع: TechNewsTube

 تیم کوک در رثای استیو جابز
2012 سالی پر از اتفاقات برای تیم کوک، مدیرعامل اپل بود. رهبری این شرکت بزرگ آن هم بعد از استیو جابز واقعا کار راحتی نبود، اما کوک با فروتنی خاص خودش به یکی از مدیران اجرایی قدرتمند سال تبدیل شد. با این حال، همان‌طور که خود کوک نیز اقرار می‌کند، وی درس‌های زیادی را از جابز یاد گرفته؛ کسی که هنوز بخشی از وجودش را در ابزارهایی که میلیون‌ها نفر در جهان روزانه از آن استفاده می‌‌کنند، جا گذاشته است. تیم کوک گفت: تمرکز کلید اصلی است. فقط خود شما هستید که می‌توانید برخی چیزها را عالی انجام دهید و برای این کار، باید هر چیز دیگری را کنار بگذارید. کوک همچنین در مورد اپل گفت: اپل فرهنگی از شگرف‌گرایی دارد که فقط مختص خودش است. من نیز قصد تغییر یا از دست دادن آن را ندارم.
 فریب استادانه مدیر RIM
در حالی که شرکت ریم سال بسیار بدی را با تمامی مشکلات و دردسرهایش داشت، مدیران اجرایی آن هیچ وقت درک درستی از عمق مشکلات نداشتند. بسیاری معتقد بودند که با آمدن مدیر اجراییی جدید یعنی تورستین هنیز (Thorstein Heins) انکارهای مدیران این شرکت درباره وضعیت نابسامان آن خاتمه خواهد یافت، اما گفته‌های هینز نشان داد که مدیران اجرایی مشکل اصلی این شرکت نیستند. وی گفت: شرکت ریم در حال حاضر هیچ مشکلی ندارد. شاید هینز شرکتش را از اشتباهات و مشکلات مبری بداند، اما آنچه واضح است این است که آینده ریم تا 10 سال آینده، بستگی بسیاری به بلک‌بری دارد.
 زیر سوال بردن وکلای دادگاه اپل و سامسونگ توسط لوسی کو
لوسی کو (Lucy Koh)، قاضی دادگاه سامسونگ و اپل وضعیت پرونده شکایت و شکایت‌کشی این دو شرکت را هر از گاهی از یکنواختی درآورده و هیجانی به آن وارد می‌کرد. وی بعد از اینکه دید این دعوی‌های حقوقی بالا گرفته و برخی اسناد نامربوط به عنوان مدرک ارایه شده، گفت: با این مدارک و اسناد نمی‌توان کسی را متهم کرد، مگر اینکه شما واقعا کراک زده
باشید!
 لری الیسون حرفش را پس گرفت
با وجود اینکه اوراکل یکی از بزرگ‌ترین شرکت‌های نرم‌افزاری مربوط به کسب‌وکار به شمار آید، اما  لری الیسون، مدیر اجرایی این شرکت در مورد «رایانش ابری» علاقه خاصی نشان نمی‌داد. تا اینکه سرانجام  نظر وی در ماه مه برگشت و زمانی که علت این تغییر را جویا شدند، گفت: من واژه «ابری» را دوست دارم، چون یک برند کاریزماتیک است و دیگر مخالفتی با آن ندارم. به نظر می‌رسد که شباهت‌هایی میان ابری و کاریزمای الیسون وجود دارد که باعث جذب این مدیرعامل به این نوع از رایانش شده است.
 بدگویی پدر آیپاد از اسکات فارستال، پدر iOS
رسوایی نقشه اپل و در پی آن اخراج اسکات فارستال، واکنش‌‌های مختلفی به همراه داشت، ولی از همه شدیدتر واکنش تونی فادل، پدر آیپاد اپل بود. او در این‌باره گفت: کاری که با اسکات فارستال شد، حقش بود! گویا وی نیز همانند بسیاری از کارمندان اپل از رفتار خودخواهانه و دمدمی‌مزاج فارستال به ستوه آمده بود. درست است که فادل مدت‌هاست که با فارستال همکار نیست، اما به نظر می‌رسد که دلش حسابی از دست فارستال خون است و کینه‌اش را به دل گرفته است.
 پافشاری اریک اشمیت روی شکاف دیجیتالی
اریک اشمیت، رییس هیات مدیره گوگل هر از گاهی حرف‌های جالب و مهمی می‌زند که بعضی‌ از آنها درست از آب درمی‌آید و بعضی‌ها هم پرت‌وپلا. اما اظهارنظر وی در کنگره جهانی موبایل 2012 خیلی جالب توجه از آب درآمد و در واقع، هویت واقعی شکاف دیجیتالی را نمایان کرد. وی همچنین طراحان اپلیکیشن‌ها را مهم‌ترین عامل برای پر کردن این شکاف عنوان کرد و گفت: علم کامپیوتر چیزی بیش از نوشتن کد است و کدنویسی هم چیزی فراتر از نوشتن برنامه‌هاست. طراحان برنامه‌ها، مهندسان آزادی انسان‌ها هستند.
 اظهارنظرهای ایسر درباره اشتباهات مایکروسافت در ساخت سرفیس
ممکن است که ایسر یکی از بزرگ‌ترین شرکای سخت‌افزاری مایکروسافت به شمار رود، اما این به آن معنا نیست که جی‌تی وانگ، مدیر اجرایی این شرکت از سرفیس مایکروسافت خوشش بیاید. اظهارنظرهای وانگ یکی از جالب توجه‌ترین واکنش‌ها در مقابل معرفی این تبلت مایکروسافت – که این شرکت را در زمره شرکت‌های سخت‌افزاری آورده- محسوب می‌شود. البته شاید وانگ علاقه‌ای به سرفیس نشان نداده باشد، اما مایکروسافت به خاطر این اظهارنظر هیچ‌گاه دست از تولید این تبلت برنخواهد داشت. وانگ در مورد سرفیس گفت: یک‌بار دیگر در مورد این ابزار فکر کنید. این محصول تاثیر منفی بزرگی روی اکوسیستم خواهد گذاشت و بقیه برندها نیز واکنش‌های منفی نشان خواهند داد. این محصول شما را تا حدودی بدنام خواهد کرد، پس لطفا در موردش تجدید نظر کنید.
 غول حق امتیازات درباره محبوبیت نداشته‌اش صحبت کرد
نتان میرولد (Nthan Myrvold)، سرمایه‌گذار در زمینه حق اختراعات اصلا آدم محبوبی نیست و خودش هم کاملا این موضوع را می‌داند. شرکت وی به عنوان یکی از سرمایه‌گذاران در زمینه مالکیت معنوی، حق امتیازات را جمع می‌کند، به آنها مجوز می‌دهد و بعد از هر کسی که از این ایده‌ها استفاده کند، شکایت می‌کند. این شرکت در حال حاضر از اپل و گوگل نیز شکایت کرده است. میرولد در یکی از محافل 2012 گفت: اگر بخواهم محبوبیت به دست آورم، باید در گردهمایی‌های آشپزها شرکت کنم. خیلی دلم می‌خواست که هفته گذشته حداقل دو تا از جایزه‌های مربوط به آشپزی را بگیرم، ولی لعنتی نشد.
 بزرگ‌ترین اشتباه فیس‌بوک
مارک زوکربرگ، مدیر اجرایی فیس‌بوک جزو آن دسته از مدیران اجرایی حراف نیست و هر زمان که حرفی می‌زند، درست از آب درمی‌آید. زوکربرگ معتقد است که طراحی برخی از اپلیکیشن‌های اولیه فیس‌بوک با استفاده از HTML5 اشتباه بود، زیرا فیس‌بوک را پر از نقص و کند کردند. وی گفت: بزرگ‌ترین اشتباهی که ما به عنوان یک شرکت مرتکب شدیم، بومی کردن HTML5 در فیس‌بوک بود. البته خوشبختانه از آن زمان، فیس‌بوک کارش را تصحیح کرده است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :