آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 212113
تاریخ انتشار : 29 خرداد 1396 10:54
تعداد بازدید : 1187

بدافزار تازه آندرویید داده های شخصی شما را سرقت می کند

بدافزار تازه ای برای آلوده کردن گوشی های آندروییدی عرضه شده که Xavier نام دارد و در بیش از 800 برنامه موبایلی فروشگاه اپ استور گوگل موجود است.


فارس- بدافزار یاد شده که حضور آن در فروشگاه گوگل پلی استور کاربران را به طور جدی تهدید می کند، یک تروجان است که قادر به سرقت اطلاعات خصوصی کاربران است.
به گزارش دیجیتال ترندز، Xavier بدافزار باهوشی است که کدهای مدنظر خود را از یک سرور راه دور بارگذاری کرده و آنها را اجرا می کند. این بدافزار سپس از یک رشته رمزگذاری شده برای تبادل داده ها به صورت قفل شده و کدگذاری شده بهره می گیرد. همین فرایند شناسایی بدافزار مذکور را دشوار می سازد؛ زیرا یک سازوکار خوب برای جلوگیری از ردگیری بدافزار مذکور است.تروجان یاد شده از خانواده بدافزار AdDown است که از دو سال قبل به گوشی ها و تبلت های آندروییدی حمله می کند. Xavier بر خلاف نمونه های قبلی از مجرای ارتباطی ایمن و رمزگذاری شده استفاده می کند و اطلاعاتی مانند آدرس های ایمیل، فهرست برنامه های نصب شده، زبان، شرکت سازنده گوشی، کشور سازنده و ... را می دزدد.
شرکت امنیتی ترندمیکرو که این بدافزار را شناسایی کرده، می گوید: Xavier در برنامه های موبایلی مختلفی در کشورهای ویتنام، فیلیپین، اندونزی، تایلند، تایوان و ... مشاهده شده است. دو نوع قدیمی تر از بدافزار یاد شده قبلا توسط شرکت چک پوینت شناسایی شده بودند که 36.5 میلیون گوشی و تبلت آندروییدی را آلوده کردند.نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :