آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 212107
تاریخ انتشار : 29 خرداد 1396 10:46
تعداد بازدید : 471

رکود و تورم عامل تعیین مالیات ۸درصدی مشاغل

مشاور مالیاتی اصناف با بیان اینکه سازمان امور مالیاتی خواهان دریافت مالیات ۱۵ درصدی بود، گفت: این نرخ به دلیل وجود تورم و رکود ۸ درصد در نظر گرفته شد.


فارس- محمدرضا جعفریان با تشریح اینکه چه افراد و مشاغلی جزو مشاغل گروه سه قرار می گیرند، اظهار داشت: مشاغلی که در شمار گروه یک و دو نبوده و فروش آنها زیر یک میلیارد تومان در سال باشد. 
مشاور مالیاتی اصناف با بیان اینکه برخی صاحبان مشاغل گروه سه طبق قانون می توانند مالیات مقطوع پرداخت کنند، تصریح کرد: سازمان امور مالیاتی حتی می تواند برخی را از پرداخت مالیات معاف کند. در حال حاضر طبق دستورالعمل جدید مالیات مقطوع، مشاغلی که حداکثر تا 156 میلیون تومان درآمد و فروش دارند، مشمول مالیات مقطوع 8 درصد می شوند. 
وی درباره اینکه 8 درصد مالیات مقطوع برخی مشاغل از کجا آمده و مبنای آن چیست، گفت: از بررسی چند منبع مانند تورم موجود در جامعه، رشد اقتصادی، تولید سرانه و دیگر ملاحظات این نرخ به دست آمد. 
جعفریان در رابطه با مزیت های مالیات مقطوع عنوان کرد: این موضوع به نفع دولت است، بدون یک ریال هزینه در شرایط رکود و بدون بررسی دفاتر اقدام به اخذ مالیات کرده، سریع الوصول است، در بودجه لحاظ شده و قابل هزینه کرد است. 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :