آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 212090
تاریخ انتشار : 29 خرداد 1396 10:21
تعداد بازدید : 1445

کافه‌بازار گزارش وضعیت شبکه اینترنت کاربران خود را منتشر کرد

بالاترین سرعت دانلود از کافه بازار با اینترنت رایتل انجام شد

کافه بازار در تازه ترین گزارش خود، به ارایه آمار و بررسی کیفیت و سرعت شبکه های اینترنت (اینترنت وای فای و نسل دوم، سوم و چهارم اینترنت موبایل) پرداخت.


فناوران- براساس این گزارش که داده های مربوط به نیمه دوم اسفند ۹۵ تا نیمه اول فروردین ۹۶ را تحلیل کرده است، 4G پرسرعت ترین و کم خطاترین شبکه مورد استفاده ۳۳ میلیون کاربر کافه بازار بوده است.
در این گزارش، سرعت، خطا و توزیع حجم ترافیک اینترنت کاربران بازار به تفکیک شبکه های اینترنت، ارایه دهندگان و شهرهای مختلف قابل بررسی است.
بر این اساس، اپراتور رایتل پرسرعت ترین اینترنت موبایل، پارس آنلاین با ۱۲ درصد خطا کم خطاترین اینترنت وای فای و شاتل پرسرعت ترین اینترنت وای فای را در اختیار کاربران کافه بازار قرار داده است.
بیشترین سرعت متوسط اینترنت وای فای در اصفهان (با ۳,۲۴۶ کیلوبیت بر ثانیه)، بیشترین سرعت متوسط 3G تبریز ۲۸۴۸ کیلوبیت بر ثانیه و بیشترین سرعت متوسط 4G اصفهان ۹۳۲۴ کیلوبیت بر ثانیه بوده است.
همچنین بیشترین سرعت اینترنت کشور مربوط به 4G رایتل در رشت بوده است که کاربرانش سرعت ۱۳۳۰۳ کیلوبیت بر ثانیه را تجربه کرده اند.
در این مدت، ۷۸ درصد از کاربران دست کم یک بار به بازار سر زده و ۵۶ درصد از این کاربران دست کم یک برنامه دانلود کرده اند. حجم دانلود متوسط هر کاربر فعال دانلودکننده از بازار حدود 101 مگابایت بوده است.
بیشترین تعداد کاربران نیز با 47 درصد متعلق به شبکه ارتباطی ایرانسل است.
بیش از 98 درصد مشترکان کافه بازار در ایران سکونت دارند و پس از آن بیشترین تعداد کاربران متعلق به عراق و افغانستان است. در میان مشترکان ایرانی نیز بیشترین تعداد در تهران، کرج و بندرعباس حضور دارند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :