آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 212089
تاریخ انتشار : 29 خرداد 1396 10:18
تعداد بازدید : 1212

تکذیب افشای سوالات امتحان نهایی در شبکه های اجتماعی

رییس پلیس فتای تهران بزرگ گفت: هیچ شکایتی از سوی مسوولان آموزش و پرورش مبنی بر شناسایی فروشندگان سوالات لورفته امتحانات نهایی در شبکه های اجتماعی به دست این پلیس نرسیده است.

مهر- سرهنگ مهدی کاکوان درباره ماجرای فروش سوالات لورفته امتحانات دانش آموزان و اظهارات مطرح شده مبنی بر خرید و فروش آنها در برخی شبکه های اجتماعی گفت: به دنبال اطلاع همکارانمان در پلیس فتا از فعالیت برخی افراد در شبکه های اجتماعی در خصوص فروش سوالات امتحانات نهایی و همچنین گزارش آموزش و پرورش مبنی بر ادعای برخی افراد مبنی بر داشتن سوالات امتحانی و فروش آنها به دانش آموزان، موضوع در دست بررسی قرار گرفت.
وی با بیان اینکه در تمام بررسی های انجام شده پلیس فتا، هیچ مستنداتی مبنی بر صحت ادعای لورفتن سوالات امتحانات نهایی به دست نیامد، افزود: در تحقیقات انجام شده پلیس، سه نفر کلاهبردار که مدعی فروش سوالات امتحانات نهایی بودند شناسایی و دستگیر شدند و مشخص شد ادعای این افراد مبنی برداشتن سوالات اصلی، کذب است و این افراد با وعده های دروغ از دانش آموزان کلاهبرداری می کردند.
وی افزود: تا این لحظه هیچ شکایتی از سوی آموزش و پرورش مبنی بر شناسایی فروشندگان سوالات اصلی امتحانات نهایی به دست پلیس فتای پایتخت نرسیده است و در بررسی های ما گردانندگان سه کانالی که مدعی فروش سوالات اصلی امتحانات نهایی بودند، شناسایی و با تلاش پلیس دستگیر شدند.
همچنین پلیس فتا در هشداری اعلام کرد برای ایمنی بیشتر هنگام اتصال به اینترنت اقدام به تهیه تصاویر و فیلم های خصوصی نکنید.
براساس اعلام پلیس فتا اگر قصد فروش گوشی تلفن همراه خود را دارید، حافظه جانبی آن را جدا کرده و نزد خود نگه دارید.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :