آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 212088
تاریخ انتشار : 29 خرداد 1396 10:16
تعداد بازدید : 1287

دریافت «شناسه کالا» برای واردات موبایل الزامی شد

وزیر صنعت، معدن و تجارت دستورالعمل های اجرایی ثبت شناسنامه، اخذ و نصب شناسه کالا 11 گروه کالایی، از جمله گوشی تلفن همراه را برای وارد کنندگان ابلاغ کرد.

خبرگزاری فارس- واردکنندگان 11 گروه کالایی از جمله تلفن همراه و سایر تجهیزات ارتباطی با قابلیت نصب سیم کارت از 31/3/1396 ملزم به اخذ و نصب شناسه کالا هستند و کلیه فرآیندهای تجاری اعم از ثبت سفارش، ترخیص، انبارش و حمل تنها با شناسه کالا امکان پذیر خواهد بود.
بنابراین گزارش وارد کنندگانی که کالای آنها شناسه جهانی قلم کالا یا GTIN دارد، می توانند با استفاده از همان شناسه جهانی در سامانه شناسه کالا، شناسنامه کالای خود را تشکیل دهند و به طور خودکار شناسه جهانی معادل شناسه کالا خواهد 
شد.
مراحل دریافت شناسه کالا به این طریق است که واردکنندگان باید پس از ثبت نام و احراز صلاحیت در سامانه جامع تجارت به آدرس NTSW.ir، به سامانه شناسه کالا به آدرس  Cid.ntsw.ir وارد شده و پس از تشکیل شناسنامه کالا اقدام به دریافت شناسه کالا
 کنند.
شناسه کالا، شناسه ای است که به مجموعه ای از خصوصیات یک کالا از قبیل جنس، نوع، مدل، نام تجاری و نوع کاربری نسبت داده می شود.
شناسه کالا، زبان مشترک تشریح کالا در فرآیند تجاری کشور بالاخص بین سامانه های الکترونیکی از قبیل سامانه جامع تجارت ایران، ثبتارش، پنجره واحد تجارت فرامرزی، بارنامه برخط و جامع انبارها خواهد بود.
 سامانه شناسه کالا، به استناد آیین نامه اجرایی تبصره 3 ماده 13 قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز  ایجاد شده است و اگر بتواند به درستی نقش خود را در تجارت ایران اجرا کند می تواند نقش به سزایی در شفافیت اطلاعات، تسهیل تجارت و مبارزه با قاچاق کالا داشته باشد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :