آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 212086
تاریخ انتشار : 29 خرداد 1396 10:12
تعداد بازدید : 570

رییس کمیسیون اینترنت سازمان نصر تهران اعلام کرد:

آمادگی FCPها برای ورود به فرابورس

رییس کمیسیون اینترنت سازمان نظام صنفی رایانه ای تهران با اعلام حل مانع سهامداری مشترک شرکت های FCP برای حضور در فرابورس از سوی کمیسیون تنظیم مقررات گفت: اجرایی شدن این طرح اکنون مشروط به توافق سازمان بورس است.

ایسنا- محمدرضا کریمی درباره حضور شرکت های FCP یا شرکت های ارایه دهنده اینترنت در بورس افزود: سال گذشته در تفاهم سازمان نظام صنفی رایانه ای با بورس توافق بر این شد که تابلوی بنگاه های کوچک و متوسط (SME) و استارت آپ های فناوری اطلاعات در بورس شرکت داده شود. پیش از این شرایط برای حضور این شرکت ها بسیار دشوار بود. ازجمله اینکه شرکت ها باید حداقل سه سال سودده بوده و مبلغ سرمایه آن ها از یک حد بالاتر باشد. با عزم بورس برای اینکه سرمایه ها را به سمت شرکت های کوچک و متوسط هدایت کند، این توافق رخ داد.
وی درباره موانع حضور شرکت ها در بورس اظهار کرد: مانع ها در شرکت های کوچک و بزرگ متفاوت است؛ مانع شرکت های کوچک این است که معمولا قدمت ندارند، سه سال سوددهی را ندارند و حجم سرمایه شان از حداقل موردنیاز کمتر است. شرکت های بزرگی هستند که موانع شرکت های کوچک را ندارند، یعنی قدمت زیادتری دارند و حجم سرمایه شان از حداقل لازم بیشتر است و در سه سال گذشته نیز سودده بوده اند.
رییس کمیسیون اینترنت سازمان نظام صنفی رایانه ای نصر تهران ادامه داد: یک بند در اکثر پروانه های ارتباطی بود که برای انتقالشان به بورس ایجاد مشکل می کرد و آن سهامداری مشترک بود، یعنی یک نفر نمی توانست در دو شرکت FCP سهامدار باشد. این مانع سال گذشته در کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات رادیویی مطرح و برطرف شد؛ بنابراین شرکت ها وقتی در بورس پذیرفته شوند، دیگر مانع سهامداری مشترک را ندارند. برای اینکه شرکت های اپراتور ارتباطی بتواند سهامشان را در بورس عرضه کند، این قدمی بود که کمیسیون تنظیم مقررات برداشت.
کریمی ازجمله قوانینی را که باید تغییر کند و در آنها تجدیدنظر شود، آیین نامه های اجرایی دانست و افزود: البته هنوز این مساله اجرایی نشده است. امیدواریم با اجرایی شدن آن تابلوی جداگانه ای در بورس داشته باشیم که شرکت های کوچک و متوسط فناوری اطلاعات بتوانند سهام خود را در آن عرضه و از بازار جذب سرمایه کنند. تاکنون توافق های کلی انجام شده، یکسری آیین نامه در دست تهیه است، اما موانع اجرایی شدن این طرح در دستان بورس است، زیرا سال گذشته در دی ماه توافق کلی این کار انجام شد.
وی اضافه کرد: سازمان نظام صنفی رایانه ای توافقات لازم را انجام داده و بقیه مسایل به سازمان بورس برمی گردد که بتواند این مساله را اجرایی کند و آیین نامه های شان را ارایه دهد که امیدواریم هرچه زودتر این اتفاق بیفتد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :