آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 212023
تاریخ انتشار : 28 خرداد 1396 11:1
تعداد بازدید : 1234

شورای عالی فضای مجازی از سرقت آثار هنری جلوگیری کند

سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس با بیان اینکه سرقت های آثار هنری در فضای مجازی به اوج خود رسیده است، خواستار آن شد که شورای عالی فضای مجازی و وزارت فرهنگ برای حل این مشکل آیین نامه مشترک تدوین کنند.


خانه ملت - احد آزادی خواه درباره تداوم کپی غیرمجاز فیلم های سینمایی در ماه های اخیر گفت: کپی غیرمجاز آثار هنری به یک گرفتاری اجتماعی در کشور تبدیل شده است این در حالی است که باید این نقص را در اجرای قانون و نظارت دقیق جست وجو کرد نه ضعف قانونی؛ چراکه معتقدم ضعف قانونی ملموسی در این حوزه وجود ندارد.
نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: باید برای توزیع آثار هنری فرآیند مشخصی ترتیب داده شود و روند سنتی آن تغییر کند تا خلأها جبران شود ضمن آنکه دستگاه های مربوطه سینمایی و نظارتی با تدبیر این گرفتاری را از پیش پای  هنرمندان بردارند.
وی با بیان اینکه اگر مسوولان اجرایی قائل به وجود خلأ قانونی در این زمینه هستند، موضوع را در قالب لایحه با کمیسیون فرهنگی در میان گذارند، افزود: سرقت های آثار هنری در فضای مجازی به اوج خود رسیده است و بنابراین شورای عالی فضای مجازی و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی باید در این زمینه باهم همفکری کرده و آیین نامه های مشترک تدوین کنند.   
آزادی خواه بیان کرد: اگرچه اصل مشکل را باید در خلأ نظارتی جست وجو کرد؛ اما دولت باید هرچه زودتر لایحه اصلاح و تکمیل قانون حمایت از مالکیت معنوی را به مجلس ارایه دهد.
سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس با بیان اینکه نباید نقش نیروی انتظامی و قوه قضاییه برای مبارزه با قاچاق فیلم را دست کم گرفت، افزود: باید در این زمینه فرهنگ سازی شود تا مردم بدانند که کپی غیرمجاز، اقدامی غیراخلاقی، شرعی و حرام است که در شأن مردم مسلمان ایران نیست و باید در این زمینه آگاهی بیشتری به مخاطبان داد. 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :