آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 212017
تاریخ انتشار : 28 خرداد 1396 10:38
تعداد بازدید : 640

نایب رییس سازمان نظام صنفی رایانه‌ای تهران:

انسداد تصادفی حساب بازرگانان ایرانی در دبی جدید نیست

نایب رییس سازمان نظام صنفی رایانه ای تهران درباره انسداد حساب بانکی بازرگانان ایرانی در دبی گفت: اتفاق جدیدی نیست و خیلی سال است که به شکل تصادفی حساب برخی بازرگانان در امارات بسته و دوباره وضعیت عادی می‎شود.

فناوران - حدود دو هفته پیش، خبری در خصوص انسداد حساب بانکی بازرگانان ایرانی در دبی، ابوظبی و استانبول در رسانه‎ها منتشر شد که در تماس فناوران با بسیاری از فعالان بخش خصوصی فاوا، آنها از موضوع اطلاع نداشتند یا عمدتا به مشکلی برنخورده بودند.
با این وجود، باقر بحری نایب رییس سازمان نظام صنفی رایانه ای تهران معتقد است، این موضوع سالیان سال است که رندوم‎وار برای بازرگانان ایرانی اتفاق می‎افتد و مطرح کردن آن به این صورت که اكوسيستم انتقال پول دچار مشکل شده، بیشتر بازی سیاسی است.
بحری گفت: معمولا امارات حساب بازرگانانی را که گردش مالی مشکوک به نفع ایران داشته باشند، می بندد. بنابراین بازرگانان گردش مالی کار را به گونه‎ای نشان می‎دهند که با ایران همکاری نمی‎کنند.
وی افزود: البته در این میان، شرایط را نیز طوری برنامه‎ریزی می‎کنند که اگر یک بانک حساب بازرگانی را بست، آن بازرگان بتواند در بانک دیگری به فعالیت بپردازد.
بحری با بیان اینکه در مجموع هدف از این کار ضربه زدن به بازرگانان ایرانی است، گفت: به دلیل مسایل سیاسی اصولا بازرگانان ایرانی در هر صنفی زیر ذره‎بین هستند و اغلب جلوی پایشان سنگ‎اندازی
می‎شود.
وی اضافه کرد: در حال حاضر تا جایی که اطلاع دارم دو بانک ملی و صادرات در امارات فعال هستند و اكوسيستم انتقال پول ايران هم مشکلی ندارد. شاید در یک برهه از زمان حساب یک بازرگان ایرانی مسدود شده و باعث مطرح شدن دوباره موضوع پس از انتخابات شده است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :