آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 211974
تاریخ انتشار : 27 خرداد 1396 9:19
تعداد بازدید : 1149

درخواست و صدور مجوز های محیط زیستی، الکترونیکی شد

سامانه صدور مجوز های محیط زیستی با حضور معصومه ابتکار، رییس سازمان محیط زیست و علی طیب نیا، وزیر اقتصاد رونمایی شد.


فناوران - ابتکار در این مراسم با بیان ضرورت و اهمیت حرکت به سمت دولت الکترونیکی گفت: دولت الکترونیکی علاوه بر نقشی که در شفاف سازی و اطلاع رسانی دقیق و جلوگیری از بسیاری آسیب ها دارد، دارای ابعاد محیط زیستی نیز هست.
وی با بیان اینکه افتتاح این سامانه گامی مهم در جهت تسهیل و بهبود فضای کسب و کار است، گفت: سامانه صدور مجوز واحدهای صنعتی، تولیدی و خدماتی می تواند در کاهش زمان، میزان تردد و مراجعه به دستگاه های دولتی و در نهایت کاهش آلودگی هوا، کاهش میزان انتشار گازهای گلخانه ای و مصرف کاغذ نقش داشته باشد.
محمد مجابی معاون توسعه مدیریت، حقوقی و امور مجلس سازمان حفاظت محیط زیست نیز درباره راه اندازی سامانه صدور مجوز واحدهای صنعتی، تولیدی و خدماتی گفت: راه اندازی این سامانه، خدمتی در مسیر تحقق دولت الکترونیکی است.
وی افزود: حذف کاغذ نیز از طریق این سامانه با جدیت دنبال می شود. در شرایط حاضر آمادگی داریم که در جهت غیر کاغذی کردن خدمات و حتی حذف اوراق بهادار گام برداریم. وی افزود: امیدواریم تا پایان شهریورماه بتوانیم در حوزه های هشت گانه، این سامانه را اجرایی کنیم و در مسیر دولت الکترونیکی خدمات خود را ارایه دهیم. به گفته مجابی ارایه خدمات ارزیابی زیست محیطی طرح های تولیدی، صنعتی و خدماتی هدف مهم این سامانه است. معاون مجلس سازمان محیط زیست با بیان اینکه سامانه صدور مجوز واحدهای صنعتی، تولیدی و خدماتی در راستای شفافیت و سلامت اطلاعات و هماهنگی بین دستگاه ها راه اندازی شده است، گفت: هشت خدمت در سازمان حفاظت محیط زیست برای این سامانه احصا شد. وی افزود: با توجه به اینکه طبق برنامه ششم توسعه و لایحه هوای پاک، نتایج ارزیابی زیست محیطی باید در بازه زمانی مشخص اعلام شود، برای افزایش سرعت، در سامانه ضوابط استقرار قرار می گیرد تا متقاضیان از ممنوعیت ها مطلع شوند. استعلام از وزارتخانه های مختلف را نیز می توانیم از طریق سامانه  تسهیل و تسریع کنیم. مجابی گفت: صدور مجوز آزمایشگاه های معتمد، صدور مجوز واردات و صادرات پسماند، صدور مجوز صید و شکار، ارایه خدمات آموزشی به مراجعه کنندگان موزه های تاریخ طبیعی، برپایی نمایشگاه و کارگاه تاکسیدرمی از طریق این سامانه انجام می شود.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :