آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 211973
تاریخ انتشار : 27 خرداد 1396 9:17
تعداد بازدید : 1162

نام پروژه 10 برابر کردن محتوای داخلی تغییر کرد

مدیر پروژه «10 برابر کردن تولید محتوای داخلی با رویکرد کسب وکار دیجیتالی با مشارکت حداکثری بخش خصوصی» اعلام کرد: نام این پروژه تغییر یافته و پیش نویس منشور پروژه هفته آینده به ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی فرستاده می شود.

فناوران - خسرو سلجوقی افزود: با توجه به اهمیت راه اندازی شبکه ملی اطلاعات و بخش خدمات و محتوا که از عناصر اصلی این شبکه است،  پرژوه 10 برابر کردن محتوای داخلی، با تغییر عنوان به آقای جهانگرد معاون وزیر و رییس سازمان فناوری اطلاعات ایران سپرده شد.
وی افزود: عنوان پروژه جدید «ایجاد اپراتورها/شرکت های ارایه کننده خدمات و محتوای الکترونیکی» و «توسعه زیرساخت و محتوای بومی» است. همچنین قرار است برای تدوین منشور پروژه و برنامه اجرایی، از تجربه و عملکرد پروژه دو برابر کردن محتوای بومی استفاده شده و در هفته آینده پیش نویس منشور پروژه تهیه شده برای کسب نظر و تایید سازمان برنامه وبودجه و ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی ارسال خواهد شد.
سلجوقی گفت: این تغییر تحول در عنوان و تعیین مسوول در سطح معاون وزیر در راستای اهمیت پروژه و ضرورت استفاده از تمامی ظرفیت سازمان فناوری اطلاعات و سایر دستگاه های اجرایی و بخش خصوصی برای تسریع در نیل به شبکه ملی اطلاعات انجام شده است.
عضو هیات عامل سازمان فناوری اطلاعات گفت: در همین راستا عنوان پروژه «دولت الکترونیکی و همراه» نیز به عنوان «ارایه ۱۰۰ درصد خدمات دولت به صورت الکترونیکی بر بستر شبکه ملی اطلاعات با استفاده از ظرفیت توسعه ای دستگاه های تابعه خود با مشارکت حداکثری بخش غیردولتی با همکاری سازمان اداری و استخدامی کشور» تغییر یافته است که با تعیین شدن هدف کمی،  نیل به اهداف شبکه ملی اطلاعات تسریع می شود.
سلجوقی همچنین در گفت وگویی دیگر روز گذشته به خبرگزاری مهر گفت: تا پایان سال ۹۵، توسعه محتوای بومی به دو برابر رسید.
وی گفت: با وجود آنکه امسال این پروژه در لیست اصلی پروژه های اقتصاد مقاومتی وزارت ارتباطات تعریف نشده است؛ اما همچنان این پروژه برای رسیدن به هدف نهایی پیگیری می شود.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :