آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 211962
تاریخ انتشار : 27 خرداد 1396 0:41
تعداد بازدید : 1314

نایب رییس مجلس خواستار شد:

مسوولان ارشد کشور را درباره مزایای GNAF توجیه کنید

نایب رییس مجلس شورای اسلامی در سیزدهمین جلسه کارگروه GNAF حضور یافت و در جریان اقدامات انجام شده برای این پروژه قرار گرفت.

فناوران - مسعود پزشکیان در این دیدار گفت: کار پست و سایر دستگاه های مرتبط با پروژه GNAF، در کاهش معضلات مربوط به املاک و مکان و همچنین جلوگیری از دست اندازی به منابع ارضی کشور بسیار تاثیرگذار است.
وی افزود: موضوع GNAF دستیابی به داده های درست و  اطلاعات معتبر را فراهم می کند که در حال حاضر به علت نبود اطلاعات موثق، اجرای پروژه های ملی متوقف شده اند یا پیشرفت آهسته دارند.
پزشکیان ادامه داد: این پروژه بسیار بزرگی برای پست است که در تغییر نگاه مسوولان دولتی نیز تاثیرگذار است.
نایب رییس مجلس ادامه داد: برای پیشرفت سریع تر این پروژه، باید پیش از اطلاع رسانی عمومی، ابتدا مسوولان ارشد کشور اطلاعات لازم در زمینه کاربردها و تاثیرات آن را دریافت کرده و از منافع حاصل از آن آگاه شوند.
پزشکیان افزود: چنانچه این اقدام صورت پذیرد، در پیشرفت پروژه و اختصاص منابع مالی از سوی مجلس نیز تاثیر بسزایی  دارد و می تواند روند امور را تسریع بخشد.
وی گفت: کار پست و سایر دستگاه های مرتبط با این پروژه، در کاهش معضلات مربوط به املاک و مکان و همچنین جلوگیری از دست اندازی به منابع ارضی کشور بسیار تاثیرگذار است و این امر در صورت توجیه به موقع و درست برای مسوولان ارشد کشور نیز از اهمیت زیادی برخوردار است.
پزشکیان گفت: باید به روند پروژه تسریع بخشید و در کوتاه ترین زمان دستگاه های اجرایی را از خدمات آن مطلع ساخت و این امر با کمک نیروهای نخبه دانشگاهی و بخش خصوصی امکان پذیر است.
اعلام برنامه عملیاتی فاز دوم جی نف
در این جلسه حسین مهری، مدیرعامل پست با ارایه گزارش از روند اقدامات انجام شده در سال 96 گفت: از ابتدای سال جاری دستگاه های متولی این امر ضمن تدوین فاز دوم برنامه عملیاتی که شامل 76 شهر و یک هزار روستا است، این پروژه را در سامانه نیپا به عنوان پروژه اولویت دار اقتصاد مقاومتی ثبت کرده و طراحی و راه اندازی بستر پایه، نقشه و استانداردهای مرتبط را نیز به سرانجام رساندند.
وی ادامه داد: از دیگر اقداماتی که در این مدت انجام شده، می توان به طراحی و تدوین معماری IT پروژه ملی جی نف، توسعه نرم افزار ژئو کدینگ اطلاعات، تکمیل ژئو دیتابیس و آزمون آدرس های جی نف در شهرهای پایلوت، برگزاری کارگاه آموزشی برای کاربران پستی، تشکیل جلسات استراتژیک و فنی به صورت هفتگی و برگزاری نشست های سازمانی و استانی و همچنین نیروی های مسلح پرداخت.
مدیرعامل پست با بیان اینکه 100 درصد مراکز استان ها به این سرویس می پیوندند، گفت: در جلسه قبل مقرر شد تا دستور العمل ها و نظام نامه های موجود روی پورتال مربوطه بارگذاری شود که خوشبختانه با همت مسوولان مربوطه محقق شده و اطلاعات مربوطه در دسترس است.
کاهش قابل توجه نیروی انسانی
رجبی فرد، مشاور شرکت پست نیز با بیان این نکته که اجرایی شدن این پروژه موجب کاهش 40 درصدی نیروی انسانی می شود، افزود: باید برای تضمین پایداری و کاهش وابستگی سیستم به فرد یا دستگاه دیگری نهایت تلاش خود را به کار بندیم.
وی اظهار امیدواری کرد: کشور ایران نیز به جمع معدود کشورهایی که خدمات مکان محور را به صورت سیستماتیک ارایه می دهند، پیوسته و شهروندان خود را از حیث کاهش هزینه و دردسرهای پیگیری منتفع کند.
وی همچنین اجرای کامل این پروژه در کشور را منوط به همکاری دستگاه های ذی ربط برشمرد و گفت: تعامل و پوشش دستگاه ها در فرآیند اجرای این پروژه از اهمیت زیادی برخوردار بوده و سرمایه گذاری در آن را قابل برگشت و سودآور می کند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :