آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 211956
تاریخ انتشار : 27 خرداد 1396 0:30
تعداد بازدید : 1431

در حاشیه اجلاس WSIS صورت گرفت

دیدار واعظی با دبیر کل اتحادیه جهانی مخابرات

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در حاشیه اجلاس جهانی جامعه اطلاعاتی (WSIS)، با دبیرکل اتحادیه جهانی مخابرات، وزیر ارتباطات هند و وزرای کشورهای افریقایی دیدار کرد.


فناوران - هولین ژائو دبیرکل اتحادیه جهانی مخابرات در دیدار با محمود واعظی با بیان برگزاری کنفرانس WTDC در سال جاری گفت: ایران می تواند در این کنفرانس نقش موثر و فعال داشته باشد.
براساس گزارشی که روابط عمومی وزارت ارتباطات از این دیدار منتشر کرده است، محمود واعظی نیز گفت: با توجه به وجود دانشکده پست و مخابرات در ایران، برای اجرای دوره های آموزش تخصصی ICT برای کشورهای آسیا و اقیانوسیه آمادگی داریم.
وزیر ارتباطات همچنین در دیدار با وزیر ارتباطات هند، به فضای مثبت موجود در روابط ایران و هند پرداخت و بر همکاری های دو جانبه و بستر سازی لازم در حوزه فناوری اطلاعات تاکید کرد.
واعظی باتوجه به وجوه مشترک، بین دو کشور و توانمندی های بالقوه و بالفعل در زمینه های مختلف ارتباطات و فناوری اطلاعات، با وزیر ارتباطات هند توافق کردند که بر مبنای یادداشت تفاهم همکاری موجود، همکاری های خود را در زمینه های مختلف توسعه دهند.
همچنین همکاری در توسعه فناوری، استفاده از تجارب مشترک برای ارتباطات روستایی ، فعال کردن یادداشت تفاهم و ایجاد کارگروه مشترک و همکاری در سازمان های بین المللی، تعدادی از زمینه های فعالیت  مورد توافق دو طرف در این دیدار بود.
همچنین  دو طرف بر تبادل تجارب در سیاست های توسعه ارتباطات زیرساخت، انتشار تمبر مشترک، تسهیل همکاری های بین بخش خصوصی دو کشور و ارایه ظرفیت ترانزیت پهنای باند ایران به هند تاکید کردند.
در ادامه این دیدار به منظور تحقق موارد یادشده توافق شد به طور ادواری جلساتی با حضور وزرای مسوول و سایر مقامات ذیربط تشکیل و بر حسن اجرای تفاهمات به عمل آمده
 نظارت کنند.
پس از این دیدار واعظی با وزرای کشورهای آفریقایی ملاقات کرد و گفت: هم اکنون شرکت های تولید کننده تجهیزات مخابرات محصولات خود را به برخی کشورهای آفریقایی صادر می کنند و این امکان وجود دارد که نرم افزارهای ایرانی نیز به کشورهای منطقه مذکور صادر شود.
در این ملاقات وی با بیان نقش ارتباطات و فناوری اطلاعات در توسعه کشورها و نقش و جایگاه فاوا در ایجاد اشتغال و رشد اقتصادی، آمادگی ایران را برای صدور خدمات فنی و مهندسی در این حوزه اعلام کرد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :