آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 211947
تاریخ انتشار : 25 خرداد 1396 1:25
تعداد بازدید : 631

قفسه

قفسه

زندگی پس از زندگی
نویسنده: کیت اتکینسون
مترجم: سید سعید کلاتی
ناشر: هیرمند
قیمت: 36 هزار تومان
احساس می کرد گذشته اش در اکنون رخنه کرده، گویی یک جای کار ایراد داشت. شاید هم آینده بود که از گذشته سر درآورده بود. هر دو مثل کابوس بودند، گویی سیاهی درونش را فرا گرفته بود. مثل اینکه درون و بیرونش با هم یکی شده باشند. بی تردید زمان یک امر پیوسته نبود. روی پاهایش لغزید، اما جرات نکرد به اطراف نگاه کند. درد شدید پایش را نادیده گرفت، بلند شد و باز دوید. قبل از اینکه کاملا از خستگی از پا بیفتد، به بلگراویا رسیده بود. فکر کرد، قبلا اینجا هم بوده، یا شاید قبلا هرگز اینجا نبوده. با خودش گفت: «دیگه تسلیمم بذار هر جا می خواد باشه». زانوهایش خم شدند و روی سنگفرش پیاده رو نقش زمین شد.


درونِ آب 
نویسنده: پائولا هاوکینز
مترجم: مهرآیین اخوت
ناشر: هیرمند
قیمت: 28 هزار تومان (پیش فروش با تخفیف 20 درصدی)
«در رودخانه بکفورد جایی هست به نام «آبگیرِ غرق». نل آبوت مشغول نوشتن کتابی بود درباره آبگیر غرق و کسانی که خود را در آن کشته اند. مدتی بعد جسد خودش را در آب پیدا می کنند. اوایل تابستان هم دختری نوجوان به همان شکل در رودخانه مرده بود. آن ها اولین زنانی نیستند که در این آب های تیره گون می میرند، اما مرگ آن دو رودخانه و تاریخش را می آشوبد و رازهایی را که مدت ها در عمق آن مدفون بوده بیرون می کشد. حالا دختر نل، لینای پانزده ساله و تنها، مجبور است تحت تکفل خاله اش باشد، خاله ای که هرگز ندیده بوده، زنی وحشت زده با رفتارهای عجیب. او هم مجبور شده به محلی برگردد که از آن فرار کرده بود و قسم خورده بود هیچ وقت به آن جا برنمی گردد».
پائولا هاوکینز در کتاب قبلی خود، دختری در قطار، نشان داد که درک دقیق و تیزهوشانه ای از غرایز انسان دارد و توانست با روایت خود میلیون ها خواننده را در سرتاسر جهان بهت زده کند. در کتاب درون آب هم بار دیگر به سراغ پیچیدگی ها و فریبکاری های عواطف و حافظه شخصیت هایش می رود، اما این بار قصد ندارد که خواننده را فقط شوکه کند. این بار از این حرف می زند که چرا گذشته گریبان زمان حال را رها نمی کند.

دختری در جنگ
نویسنده: سارا نوویچ
مترجم: نازنین اعظم نوری
ناشر: هیرمند
قیمت: 20 هزار تومان
جنگ فقط سه حرف دارد. مابقی حروف آن با معماری حیرت انگیزی سال ها بعد از وقوع، خودنمایی خواهد کرد. دختری در جنگ روایت این سه حرف و حرف های بعد از آن است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :