آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 211716
تاریخ انتشار : 22 خرداد 1396 10:46
تعداد بازدید : 1178

تاسیس 4 رشته تازه در دانشکده علمی کاربردی پست و مخابرات

«اینترنت چیزها» رشته دانشگاهی شد

رییس دانشکده علمی کاربردی پست و مخابرات گفت: مراحل گرفتن تایید از دانشگاه علمی کاربردی برای دوره های جدید انجام شد و این دانشگاه با 4 رشته جدید در دانشکده پست و مخابرات، موافقت کرد.


روابط عمومی وزارت ارتباطات- وحید یزدانیان، رییس دانشکده علمی کاربردی پست و مخابرات گفت: از مهرماه سال جاری در دوره های کاردانی و کارشناسی امنیت اطلاعات، تجارت الکترونیکی، دولت الکترونیک و شبکه دانشجو پذیرش می شود.
رییس دانشکده پست و مخابرات با اشاره به اینکه پیگیر راه اندازی چند رشته جدید دیگر هستیم، افزود: یکی از آنها دوره ها اینترنت اشیا است که با پایان تدوین دوره به احتمال زیاد در سال آینده پذیرش دانشجو در این رشته داریم.
وی مقطع کارشناسی ارشد را یکی از موضوعات در حال پیگیری دانشکده پست و مخابرات اعلام کرد و تاکید داشت: با موافقت دانشگاه علمی کاربردی یک دوره کارشناسی ارشددر زمینه3G پذیرش داشته ایم که  با تعریف پروژه های رایتل در این دانشکده، این دوره برگزار شد و در حال حاضر در این زمینه طرح توجیهی کارشناسی ارشد داده های بزرگ با همکاری مرکز تحقیقات مخابرات آماده است.
یزدانیان با اشاره به اینکه طرح داده های بزرگ، طرح کلیدی و مهم وزارت ارتباطات است، خاطر نشان کرد: طرح پژوهشی در این زمینه در مرکز تحقیقات تهیه می شود و موضوعات آموزشی نیز در دانشکده در حال تدوین است و البته طرح توجیهی آن نیز برای گرفتن مجوز به دانشگاه علمی کاربردی ارسال شده است و بعد از گرفتن مجوز، در آینده برای داده های بزرگ هم پذیرش داریم.
وی افزود: درباره موضوعات لبه تکنولوژی مانند داده های بزرگ، SDN،5G ، اینترنت اشیا، دانشگاه های کشور پذیرش دانشجو ندارند؛ اما در دانشکده هدف ما این است که دانشجویان بعد از فارغ التحصیلی بتوانند در همان حوزه تحصصی خود در صنعت مشغول بکار شوند.
وی همچنین با اشاره به تدوین سرفصل های دوره های کوتاه مدت اینترنت اشیا، گفت: این دوره های کوتاه مدت درنمایشگاه تله کام 95 ارایه و از برگزاری این دوره ها استقبال شد.
یزدانیان همچنین از طراحی سرفصل های دوره های بلند مدت اینترنت اشیا خبر داد و گفت: این دوره های بلند مدت منجر به دریافت مدرک تحصیلی می شود و برای کارشناسان فناوری اطلاعات با گرایش اینترنت اشیا تدوین شده است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :