آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 211705
تاریخ انتشار : 22 خرداد 1396 10:30
تعداد بازدید : 1319

وزیر ارتباطات اجرا را به تعویق انداخت

طلسم رجیستری باز هم نشکست

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات اعلام کرد که اجرای عملیاتی طرح رجیستری موبایل که قرار بود تیرماه انجام شود، به پایان تابستان موکول شده است تا به این ترتیب طلسم اجرای طرح رجیستری بازهم نشکند.

فناوران - ظاهرا اجرای طرح رجیستری گوشی های موبایل سرانجامی ندارد و قرار نیست قضیه قاچاق گوشی در بازار ایران سروسامان پیدا کند.
از دو سال پیش که بحث اجرای طرح رجیستری گوشی های موبایل دوباره مطرح شد، مدام سازمان ها و ارگان های ذیربط موضوع را به بعد موکول می کنند و در حالی که آخرین بار گفته شده بود که طرح رجیستری از اویل تیرماه اجرایی می شود، اما محمود واعظی اعلام کرد که پیمانکار اجرای طرح رجیستری دو ماه برای عملیاتی کردن آن فرصت خواسته، لذا این طرح تا پایان تابستان عملیاتی می شود.
وی با بیان انتشار اخباری مبنی بر رجیستری تلفن های همراه از اول تیر ماه سال جاری گفت: اقدامات برای اجرای طرح شناسه دار کردن گوشی های تلفن همراه در حال پیشرفت است و پیمانکار داخلی برای اجرای این طرح انتخاب شده، البته پیمانکار فرصت بیشتری برای عملیاتی کردن اجرای طرح خواسته است.
وزیر ارتباطات افزود: رجیستری تلفن همراه برای اینکه تمام مردم دچار مشکل نشوند، کار پیچیده ای است، لذا مقرر شده بود که اواخر تیرماه اجرایی شود، اما پیمانکار دو ماه فرصت خواسته تا این کار اجرایی شود که تا پایان تابستان طرح رجیستری تلفن همراه عملیاتی
 می شود.
پیش تر سخنگوی ستاد مبارزه با قاچاق کالا اعلام کرده بود که عملیاتی شدن طرح ثبت و شناسه دار کردن گوشی های موبایل از اول تیرماه اجرایی خواهد شد. با اجرای این طرح، گوشی هایی که از مبادی غیرقانونی وارد کشور شوند، در شبکه اپراتورهای موبایل امکان استفاده نخواهند داشت و شناخته نمی شوند.
بر این اساس باید منتظر ماند تا پایان تابستان که آیا این طرح به سرانجام می رسد یا باز هم مدیران و سازمان ها و ارگان های ذیربط وعده اجرای آن را به زمان دیگری موکول می کنند. اما آنچه که مسلم است اینکه طرح رجیستری گوشی های موبایل نیاز به برنامه ای جامع و کامل دارد که ظاهرا حتی برنامه ریزی درستی برای اجرای آن صورت نگرفته است و بازار موبایل از شر قاچاق رهایی نمی یابد. 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :