آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 211683
تاریخ انتشار : 21 خرداد 1396 11:43
تعداد بازدید : 851

22 نفر

مقامات چینی می گویند که در یک عملیات گسترده و مخفی موفق به دستگیری ۲۲ نفر شده اند که اطلاعات خصوصی کاربران و مشتریان شرکت اپل را می فروختند.

فارس- این افراد اسامی، شماره های همراه، اپل ای دی و برخی داده های خصوصی دیگر مشتریان و خریداران محصولات اپل را به فروش می رساندند.
این 22 نفر به جرم نقض حریم شخصی و فروش اطلاعات شخصی در بازداشت پلیس استان Zhejiang  هستند و تحقیقات از آنها ادامه دارد. از این 22 نفر، 20 نفر کارمند یک شرکت داخلی فروش مستقیم در چین هستند که وابسته به اپل است.
این افراد از یک سیستم رایانه ای داخلی برای جمع آوری اطلاعات یاد شده و فروش آنها استفاده کرده و از این طریق 7.36 میلیون دلار به جیب زده اند. پلیس چین مشخص نکرده که اطلاعات مسروقه تنها متعلق به شهروندان چینی بود یا افراد خارجی را نیز در بر می گیرند.
شرکت اپل هنوز در این زمینه اظهارنظر نکرده، اما افراد دستگیر شده اهل چهار استان گوانگدونگ، جیانگسو، ژیجیانگ و فوجیان بوده اند. آنها بابت اطلاعات مربوط به هر فرد بین 5/1 تا 5/26 دلار دریافت می کردند.
نخستین بار نیست که افرادی به جرم فروش اطلاعات خصوصی مشتریان شرکت های فناوری در چین بازداشت می شوند و به همین علت قوانینی به منظور جریمه کردن و زندانی شدن متخلفان در این کشور وضع شده است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :