آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 211430
تاریخ انتشار : 17 خرداد 1396 10:24
تعداد بازدید : 1295

تولید پابندهای الکترونیکی با فناوری داخلی

رییس مرکز آمار و فناوری اطلاعات قوه قضاییه گفت: پابندهای الکترونیکی با استفاده از فناوری داخلی تولید شده است.

صدا و سیما - حمید شهریاری درباره آخرین جزییات اجرا شدن طرح پابندهای الکترونیکی افزود: حدود یک سال و نیم پیش مرکز فناوری و اطلاعات قوه قضاییه با همکاری سازمان زندان ها و دادگستری استان تهران این طرح را مطالعه کرد.
وی گفت: تلاش ما این است که با استفاده از پابندهای الکترونیکی بتوانیم زندانیانی که صلاحیت دارند و جرایم تعزیری آنها از درجه 5 تا 8 است، تحت نظارت سامانه های الکترونیکی قرار بدهیم.
شهریاری ادامه داد: برای اجرای این طرح مطالعات عمیقی شکل گرفت و در سخت افزار پابند و در حین کار متوجه شدیم مساله نرم افزار مهم تر از سخت افزار است؛ چرا که ارایه گزارش های گسترده به قضات و مراجع قضایی از نظر زمانی، مکانی، محدوده نظارت و نوع گزارش ها از طریق نرم افزار صورت می گیرد.
معاون اطلاعات و فناوری قوه قضاییه تصریح کرد: سال گذشته مطالعات گسترده و تحقیقات تکمیلی روی نرم افزار انجام شد تا اینکه بالاخره موفق شدیم نرم افزاری تهیه و سرور آن را به داخل کشور منتقل کنیم.
معاون اطلاعات و فناوری قوه قضاییه با بیان چگونگی اجرای طرح پابند الکترونیکی گفت: در حال حاضر آزمایشی 10 نفره این طرح به خوبی اجرا شده و قرار است به زودی در تهران بر روی 300 زندانی اجرا شود.
شهریاری ادامه داد: ما در پایلوت 300 نفره تلاش می کنیم ریسک ها و مشکلات احتمالی پروژه استخراج شود ضمن اینکه منتظریم آیین نامه رسمی هیات رییسه قوه قضاییه برای استفاده از پابندها در سراسر کشور ابلاغ شود.
وی درباره شرایط تولید پابندهای الکترونیکی گفت: این پابندها صد در صد بومی تولید شده، سخت افزار آن بومی است البته نرم افزار خریداری و در داخل کشور نصب و راه اندازی شده و ارتباطی با خارج کشور ندارد.
معاون اطلاعات و فناوری قوه قضاییه بیان کرد: ما در بسترهای امن این سخت افزار را طراحی کرده ایم که هرگز قابل دسترسی نیست.
شهریاری گفت: اگر همکاران قضایی برای اجرای این طرح سرعت لازم را داشته باشند، می توانیم ظرف شش ماه آینده نتایج آن را عرضه کنیم تا به صورت سراسری اجرا شود.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :