آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 211387
تاریخ انتشار : 16 خرداد 1396 10:55
تعداد بازدید : 716

تبلت آبی ویژه دلفین ها هم از راه رسید

دانشمندان مدل خاصی از تبلت را طراحی کرده اند که از آنها می توان زیر آب و به منظور بررسی و آزمایش هوش پستانداران دریایی و به ویژه دلفین ها استفاده کرد.

مهر- بر اساس گزارش منتشر شده از سوی دیجیتال ترندز، محققان دانشگاه راکفلر و کالج هانتر در حال اجرای طرحی به منظور بررسی میزان هوش دلفین ها هستند.
 آنها می خواهند بدانند آیا دلفین ها تا آن حد باهوش هستند که قادر به استفاده از گوشی های هوشمند باشند.
به منظور پاسخ به این سوال طرح مشترکی با همکاری این موسسات دانشگاهی و آکواریوم ملی بالتیمور آمریکا در حال اجراست که در اولین گام اجرای آن یک تبلت لمسی زیرآبی در ابعاد ۲/۵ متر طراحی شده که به این پستانداران دریایی امکان می دهد با استفاده از یک صفحه کلید و چند برنامه قابل درک برای دلفین ها از میان چند گزینه، گزینه مورد نظر خود را انتخاب کنند.
این تبلت همراه با بلندگو، میکروفون و چند دوربین عرضه شده تا بررسی فعالیت های دلفین ها تسهیل شود. دانشمندان امیدوارند از این طریق پی بردن به ماهیت ذهن دلفین ها آسان شود؛ زیرا دلفین ها قابلیت یادگیری دارند و از این طریق می توان به آنها نحوه استفاده از ابزار گوناگون را آموخت.
یکی از برنامه های طراحی شده برای این تبلت بازی ساده ای است که کاربر برای برنده شدن در آن باید روی موجوداتی که از چند چاله خارج می شوند، ضربه بزند و یکی از دلفین ها به اجرای این بازی علاقه نشان داده است.
 انتظار می رود با اجرای برنامه های یاد شده قابلیت های ارتباطی و فهم دلفین ها بیشتر شود و در نهایت آنها بتوانند از وسایل ارتباطی پیشرفته تری استفاده کنند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :