آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 211376
تاریخ انتشار : 16 خرداد 1396 10:45
تعداد بازدید : 1087

درخواست کاربران توییتر از مدیرعامل اپل

ترامپ زمین را تنها گذاشت، او را ترک کنید

خروج آمریکا از قرارداد اقلیمی پاریس جنجال بزرگی به پا کرد؛ جنجالی که نه تنها در رسانه های اجتماعی بازتاب گسترده ای داشت بلکه باعث واکنش نشان دادن رهبران دنیای تکنولوژی و ارتباطات نیز شد.

فناوران - ترامپ اواخر هفته گذشته خبر داد طی 4 سال از قرارداد اقلیمی پاریس خارج خواهد شد. این قرارداد نخستین قرارداد اقلیمی جامع در جهان است که با هدف حذف سرمایه گذاری در حوزه سوخت های فسیلی و کاهش انتشار گازهای گلخانه ای در سال ۲۰۱۵ تصویب عمومی شد. 
ترامپ در اقدامی غیرمنتظره اعلام کرده: «قرارداد پاریس، معاهده ای بد برای آمریکایی هاست و اقدام امروز رییس جمهور، متعهد ماندن او به کمپین انتخاباتی اش و در اولویت قرار دادن کارگر آمریکایی است... این معاهده هزینه های بسیاری برای اقتصاد و رشد شغلی آمریکا داشته و در عین حال عمده ترین تولیدکنندگان گازهای گلخانه ای مانند چین تعهد چندانی ندارند. از آنجا که ایالات متحده در تولید انرژی پیشرو است، نیازی به چنین قراردادی که به کارگران آمریکا صدمه می زند، ندارد». 
رهبران دنیای تکنولوژی و ارتباطات این اقدام ترامپ را محکوم کردند. تیم کوک، مارک زاکربرگ، ایلان ماسک و دیگر رهبران حوزه فناوری مخالفت خود را با تصمیم دونالد ترامپ مبنی بر خروج از قرارداد پاریس اعلام کردند. تیم کوک، مدیرعامل اپل برای آگاه کردن کارکنان خود نامه ای نیز منتشر کرد.
زاکربرگ در پستی فیس بوکی، تعهد به انرژی های تجدیدپذیر را اعلام کرده و گفته: «کنار کشیدن از قرارداد پاریس برای محیط زیست تصمیم بدی است، برای اقتصاد بد است و آینده فرزندانمان را به خطر می اندازد. ما تعهد می دهیم که هر دیتا سنتر جدیدی می سازیم، انرژی آن به طور 100% از طریق انرژی های تجدیدپذیر تامین شود.»برخی از کاربران توییتر نیز در واکنش به تصمیم ترامپ از کوک خواسته اند از تیم مشاوره ترامپ استعفا دهد. کوک بعد از اعلام تصمیم ترامپ ایمیلی برای وی ارسال کرد و از این تصمیم ابراز نگرانی کرد. کوک در این نامه بر تعهد کمپانی اپل به مسایل زیست محیطی تاکید کرد. همچنین این تعهد را در قالب یک توییت در شبکه اجتماعی توییتر نیز منتشر کرد. او توییت کرد تصمیم رییس جمهور مبنی بر خروج از توافق پاریس، حرکتی اشتباه برای آینده سیاره ما بود و اپل هرگز در انجام اقدامات خود در مبارزه با تغییرات اقلیمی تردید نخواهد کرد. در واکنش به این توییت، برخی از کاربران توییتر از وی درخواست خروج از تیم مشاوره متشکل از رهبران دنیای فناوری را کردند. 
ایلان ماسک، مدیرعامل تسلا با انتشار توییتی اعلام کرده بود در صورتی که ترامپ تصمیم خود را تغییر ندهد، از تیم مشاوره ترامپ استعفا خواهد داد. او چهار روز پیش توییت کرد: من در حال جدایی از تیم مشاوره ریاست جمهوری هستم. تغییرات اقلیمی یک مساله واقعی است و خروج از (توافق) پاریس برای آمریکا و دنیا اقدام ناصحیحی بود.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :