آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 211370
تاریخ انتشار : 16 خرداد 1396 10:38
تعداد بازدید : 1228

با همکاری مرکز ملی فضای مجازی، شورای نگهبان و وزارت کشور

افزایش سرعت در رای گیری الکترونیکی بررسی می شود

در جلسه شورای عالی فضای مجازی که به ریاست دکتر حسن روحانی رییس جمهور برگزار شد، سیاست ها و اقدامات ساماندهی پیام رسان های اجتماعی که پیش تر به تصویب رسیده بود، نهایی شد.


 فناوران- عصر شنبه در جلسه شورای عالی فضای مجازی که با حضور رییس جمهور و روسای قوای قضاییه و مقننه و دیگر اعضای شورا برگزار شد، وضعیت انتخابات در فضای مجازی و چالش ها و فرصت های آن نیز مورد بررسی قرار گرفت و مقرر شد که مرکز ملی فضای مجازی با کمک وزارت کشور و شورای نگهبان، راهکارهای افزایش سرعت رای گیری با استفاده از ابزارهای الکترونیکی را بررسی 
کنند تا به این ترتیب رای دهندگان بتوانند با حداقل زمان ممکن و سهولت، دقت و شفافیت، رای خود را به صندوق ها بیندازند.
استفاده از ابزارهای الکترونیکی همچنان در انتخابات های کشور محدود است. در انتخابات ریاست جمهوری و شورای شهر امسال نیز، ثبت اطلاعات رای دهندگان با استفاده از یک دستگاه الکترونیکی و بر بستر همراه اول صورت گرفت که شیوه ورود اطلاعات کد ملی رای دهندگان، موجب کند شدن فرایند رای دهی و اعتراض رای دهندگان شد، تا جایی که در برخی شعبه ها با تصمیم روسای شعب، به ثبت دستی کدملی بسنده و مقرر شد که اطلاعات پس از رای گیری ثبت الکترونیکی شود.
در آخرین جلسه شورای عالی فضای مجازی، طرح نظام ملی پیشگیری و مقابله با حوادث در فضای مجازی نیز بررسی و ادامه آن به جلسه بعدی شورای عالی فضای مجازی موکول شد.
گفتنی است که در جلسه قبلی شورای عالی فضای مجازی که 26 فروردین ماه تشکیل شده بود، مفاد باقی مانده از سیاست ها و اقدامات ساماندهی پیام رسان های اجتماعی به تصویب رسید و استفاده نهادها و موسسات دولتی و عمومی غیردولتی از پیام رسان های اجتماعی برخط خارجی برای مکاتبات و خدمات اداری ممنوع اعلام شد.
ممنوعیت کنترل ارتباطات کاربران پیام رسان های اجتماعی توسط اشخاص حقیقی و حقوقی و تکلیف به بانک مرکزی برای تدوین آیین نامه پرداخت های بانکی از طریق پیام رسان های اجتماعی داخلی ظرف دو ماه نیز از دیگر مصوبات جلسه پیشین شورای عالی فضای مجازی بود.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :