آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 211363
تاریخ انتشار : 16 خرداد 1396 10:36
تعداد بازدید : 1452

تصویب، احتمالا در نیمه دوم سال

سناریوی نهایی استفاده از بیت کوین مشخص شد

معاون تنظیم مقررات مرکز ملی فضای مجازی با اعلام خبر نهایی شدن یک سناریو از 5 سناریوی مواجهه با بیت کوین و پول های مجازی در مرکز ملی فضای مجازی گفت: روح کلی این سناریو مواجهه و برخورد قانونمند با این پدیده برای استفاده از مزایای آن در کشور است.

فارس- سعید مهدیون آخرین وضعیت سیاست گذاری برای بیت کوین (پول مجازی) را تشریح کرد و گفت: 5 سناریو در جلسات کمیسیون عالی تنظیم مقررات مرکز ملی فضای مجازی بررسی شد که با تصویب یک سناریو در کمیسیون عالی تنظیم مقررات کار روی این سناریو آغاز شد و به موازات آن کمیسیون  عالی امنیت مرکز ملی فضای مجازی نیز بررسی ابعاد امنیتی این موضوع را آغاز کرد. 
وی افزود: در کمیسیون عالی تنظیم مقررات ابعاد اقتصادی پول های الکترونیکی و در کمیسیون عالی امنیت ابعاد امنیتی این موضوع برسی می شود و مقرر شده که در جلسه مشترکی نتیجه مطالعات هر دو کمیسیون یکپارچه شود.
مهدیون خاطرنشان کرد: با توجه به افت و خیزهای یک سال اخیر که با ورود پول های دیگر به جمع پول های الکترونیکی همراه بود، سناریوی ابتدایی تغییراتی کرد و تکامل یافت.
وی گفت: مطالعات اقتصادی کمیسیون عالی تنظیم مقررات تقریباً نهایی شده و پس از آماده شدن نتیجه مطالعات کمیسیون عالی امنیت و یکپارچه شدن مطالعات دو کمیسیون احتمالاً دو تا سه ماه برای تهیه پیشنهاد کمیسیون عالی تنظیم مقررات مرکز ملی فضای مجازی زمان لازم است و پیش بینی می شود پیشنهاد نهایی سه تا چهار ماه آینده به شورای عالی فضای مجازی ارسال شود.
مهدیون درباره وضعیت قانونی مبادله بیت کوین با پول فیزیکی در صرافی ها نیز گفت: زمانی که قانون ساکت است بسته به برداشت افراد دو تعبیر وجود دارد که یک برداشت از سکوت قانون می تواند بلامانع بودن موضوع باشد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :