آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 211278
تاریخ انتشار : 11 خرداد 1396 1:56
تعداد بازدید : 1145

صندلی‎های خالی پیشکسوتان نرم افزار

فخری زارع- بهره‎گیری از مشاوره و همراهی پيشكسوتان در راستای رشد و توسعه هر صنفی ضروری است و کاملا بدیهی است پیشکسوتان سرمایه های ارزشمندی هستند که نباید بگذاریم به راحتی صندلی‎های آنها در فعالیت‎های صنفی خالی شود؛ اما با این وجود در بسیاری مواقع به دلیل سیاست‎گذاری‎های نادرست، جایگاه واقعی آنها نادیده گرفته می‎شود و به این ترتیب به تدریج فعالیت صنفی را کنار می گذارند و چراغ خاموش به کسب و کار خود می پردازند.


@zareFakhri
نمونه بارز این اتفاق را می‎توان در این دوره از فعالیت کمیسیون نرم‎افزار سازمان نظام صنفی رایانه‎ای تهران به وضوح مشاهده کرد. 
کمیسیون نرم‎افزار سازمان نصر تهران که از ابتدا با هدف برقراری ارتباط صنفی بین شرکت های نرم افزاری و سازمان تشکیل شد، در دوره‎های گذشته از فعال ترین کمیسیون های تخصصی سازمان بوده و نقش برجسته ای، هم در حوزه تخصصی نرم افزار و هم در بعد مشارکت عمومی در فعالیت های صنفی سازمان ایفا کرده است؛ اما در این دوره از فعالیت های سازمان، حالتی قهر گرا  به خود گرفته و در جلسات آن خبری از چهره های قدیمی و پیشکسوتان نرم افزار نیست.
این در حالی است که سازمان نظام صنفی رایانه‎ای براساس قانون حمایت از پدیدآورندگان نرم افزار تشکیل شده است و با توجه به مشکلات عدیده شرکت های نرم افزاری، این کمیسیون باید بیش از پیش نقشی راهبردی در سازمان داشته باشد.
با این وجود بنابر آنچه در سایت سازمان نصر تهران آمده است، کمیسیون نرم‎افزار از شهریور ماه سال گذشته جلسه‎ای نداشته و مهم ترین دستور جلسات کمیسیون برای سال 95 برای حضور در الکامپ و برگزاری ضیافت شرکت های نرم افزاری آماده بوده است.
 حال سوال این است چرا با وجودی که بنابر گفته مسوول کمیسیون نرم افزار یکی از اهداف مهم وی گردآوری شرکت‎های نرم‎افزاری قدیمی و جدید در این دور از فعالیت کمیسیون بوده است، استقبال مدیران پیشکسوت نرم‎افزار برای حضور در جلسات این کمیسیون تا این حد کاهش یافته و جلسات آن هم با فاصله طولانی، اغلب با صندلی‎های خالی بزرگان نرم افزار برگزار می‎شود.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :