آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 211262
تاریخ انتشار : 11 خرداد 1396 1:28
تعداد بازدید : 1002

نایب رییس اتاق تهران:

اصلاح قوانین و تامین نقدینگی مهم ترین انتظار بخش خصوصی است

نایب رییس اتاق تهران گفت: دولت باید با تدوین استراتژی منسجم از بخش خصوصی حمایت کند؛ این حمایت هم می تواند به صورت اصلاح قوانین و مقررات باشد و هم می تواند شامل بسته های حمایتی- مالی باشد. مهم ترین مشکل حوزه تولید کمبود نقدینگی است. دولت باید برای تامین نقدینگی در حوزه تولید برنامه منسجمی داشته باشد.

اتاق ایران - علاءالدین میرمحمدصادقی افزود: مهم ترین انتظاری که بخش خصوصی از همه دولت ها و از دولت دوازدهم دارد، این است که در تصمیم گیری ها و سیاست گذاری های اقتصادی از ظرفیت و پتانسیل بخش خصوصی استفاده کنند. البته در دولت یازدهم به این مساله و جایگاه بخش خصوصی توجه می شد ولی انتظار بخش خصوصی این است که بیشتر و بهتر از این ظرفیت ها و توان کارشناسی
 استفاده شود.
 او اضافه کرد: البته در کنار توجه به جایگاه بخش خصوصی واقعی، دولت باید برخی از رویه های نادرست را اصلاح کند و برخی از رویه ها را که جزو دستاوردهای مثبت کارنامه دولت یازدهم است، ادامه دهد.
او معتقد است: یکی از مهم ترین دستاوردهای دولت یازدهم، کاهش تورم و بهبود نسبی معیشت مردم است. دولت با هدف گذاری دقیق و درست می تواند به نتایج دلخواه و موردنظر برسد. بنابراین دولت دوازدهم هم می تواند همین مسیر را طی کند و با ثبات بخشی به نرخ تورم تک رقمی، امکان برنامه ریزی برای فعالان اقتصادی و بهبود معیشت مردم را فراهم آورد.
میرمحمدصادقی گفت: امسال به اهمیت تولید و کاهش نرخ بیکاری توجه شده است؛ در حوزه بیکاری با توجه به رکودی که در اقتصاد ایران حاکم بود، اتفاق خاصی رخ نداد و همچنان این مساله بیکاری است که جامعه ایران را درگیر خود کرده است. دولت دوازدهم می تواند موضوع کاهش نرخ بیکاری را به عنوان یکی از اهداف خود تعیین کند. البته باید دقت داشت که کاهش بیکاری ارتباط مستقیمی به وضعیت اقتصاد کلان کشور دارد.
به گفته علاءالدین میرمحمدصادقی چرخه ای معیوب در اقتصاد ایران شکل گرفته است. خانواده ها با جوانان بیکار و توان مالی کم برای خرید مواجهند و از طرف دیگر انبار کارخانه ها پر از کالاهایی است که مشتری برای آن ها وجود ندارد. این چرخه درنهایت اجازه توسعه را از صاحبان کسب وکار می گیرد. دولت باید فضای کسب وکار را در کشور تسهیل کند و امکان حضور سرمایه گذاری را مهیا سازد. 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :