آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 211252
تاریخ انتشار : 11 خرداد 1396 1:10
تعداد بازدید : 1169

سازمان تامین اجتماعی اعلام کرد:

بازرسی از دفاتر و مدارک شرکت‎ها؛ فقط در آخرین سال مالی

مطابق ابلاغیه سازمان تامین اجتماعی، انجام بازرسی از مدارک و دفاتر شرکت های بخش خصوصی در سال اقتصاد مقاومتی؛ تولید و اشتغال صرفا در آخرین سال مالی انجام خواهد شد.

فناوران - پیرو ابلاغ مصوبه شورای گفتگو از سوی مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی، مبنی بر محدود شدن بازرسی دفاتر شرکت های بخش خصوصی به آخرین سال مالی، از تمام فعالان اقتصادی و روسای اتاق های استان ها خواسته شده تا اجرای این مصوبه را موردتوجه قرار داده و در صورت اشکال در اجرا، مراتب را به دبیرخانه شورای گفت وگوی دولت و بخش خصوصی اعلام کنند.
طبق ابلاغیه سازمان تامین اجتماعی، انجام بازرسی از مدارک و دفاتر شرکت های بخش خصوصی در سال اقتصاد مقاومتی؛ تولید و اشتغال صرفا در آخرین سال مالی انجام خواهد شد و از انجام بازرسی در سنوات گذشته خودداری خواهد شد.
مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی، طی نامه ای به روسای اتاق های استانی و سایر زیرمجموعه های پارلمان بخش خصوصی اعلام کرده است مصوبه شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی در ستاد اقتصاد مقاومتی دولت با حضور معاون اول رئیس جمهور و سایر اعضا مورد تایید قرار گرفته و از سوی مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی به مبادی ذی ربط ابلاغ شد.
در شصت و پنجمین نشست شورای گفت وگوی دولت و بخش خصوصی که اسفندماه سال گذشته با محوریت پیگیری مطالبات اجرا نشده بخش خصوصی در حوزه کار و تامین اجتماعی، به میزبانی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی برگزار شد، مقرر شد از این پس در رسیدگی های سازمان تامین اجتماعی در خصوص حقوق و دستمزد صرفا بازرسی از صورت مزد و حقوق و مزایای بیمه شدگان صورت پذیرد و همچنین بازرسی از دفاتر و مدارک کارفرمایان نیز صرفا محدود به آن بخش از دفاتر باشد که مرتبط با حقوق و مزایای کارکنان است. همچنین مقرر شد مهلت انجام این بازرسی ها برای کارفرمایان حداکثر تا یک سال پس از پایان سال مالی باشد.
طبق این مصوبه، انجام بازرسی بعد از این مهلت یک ساله، تنها در صورتی امکان پذیر است که شکایتی از سوی کارکنان آن کارگاه صورت پذیرفته باشد که در این صورت، امکان مراجعه به صورت مزد و همچنین بخش حقوق و دستمزد دفاتر سنوات گذشته آن کارگاه از سوی سازمان وجود دارد.
این مصوبه شورای گفت وگوی دولت و بخش خصوصی از سوی سید تقی نوربخش مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی ابلاغ شده است. مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی در نامه مورخ ۷ اردیبهشت سال جاری به معاون اول رییس جمهور، خواستار دسترسی سازمان تامین اجتماعی به اطلاعات سازمان امور مالیاتی برای بررسی دفاتر شرکت های بخش خصوصی شد.
نوربخش همچنین در این نامه که به اسحاق جهانگیری معاون اول رییس جمهور نوشته شده، اعلام کرده است آرا و تصمیمات مراجع قضایی، شبه قضایی و درخواست کتبی ادعای سابقه اشخاص طبق ماده ۱۴۸ قانون کار و سایر مقررات مربوطه و مستندات کتبی مبنی بر فقدان رعایت ماده ۳۸ قانون تامین اجتماعی طبق تشخیص مدیرعامل و شرکت های در حال تصفیه و انحلال از شمول این تصمیم مستثنی خواهند بود. 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :