آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 211230
تاریخ انتشار : 10 خرداد 1396 11:50
تعداد بازدید : 1283

180 روز

مقامات ایالت تگزاس در آمریکا قصد دارند برای افرادی که پهپادهای شخصی خود را به هر دلیل بر فراز چاه ها و مخازن نفت به پرواز درمی آورند، مجازات زندان در نظر بگیرند.

فارس- کنگره و سنای محلی ایالت تگزاس قانونی را تصویب کرده اند که به موجب آن پرواز پهپاد بر فراز سکوها و چاه های نفتی و همین طور زیرساخت های مخابراتی و همین طور بر فراز اماکنی که تعداد زیادی از حیوانات به طور متمرکز در حال غذا خوردن هستند، ممنوع است. 
علت تصویب این قانون آن است که مسوولان ایالت تگزاس این زیرساخت ها و اماکن را حساس و مهم تشخیص داده اند. البته این ممنوعیت در صورتی اعمال می شود که پهپادها در ارتفاعی کمتر از 120 متر پرواز کنند. حداکثر مجازات زندان برای افراد متخلف از این قانون 180 روز خواهد بود.
پیش از این پرواز پهپاد در ارتفاع کم بر فراز نیروگاه های تولید برق، سدها، تصفیه خانه ها و پالایشگاه ها ممنوع شده بود. البته این قانون مخالفانی دارد که مصوبه مذکور را غیرقانونی و با آزادی های مدنی مردم آمریکا در تضاد می دانند.
اگرچه برخی ممنوعیت ها در زمینه پرواز پهپاد در دیگر ایالت های آمریکا نیز اعمال می شود. اما قانون وضع شده در تگزاس سختگیرانه ترین قانون در این زمینه است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :